Reklama

W Mielcu policja strajkować nie zamierza

Opublikowano:
Autor:

 W Mielcu policja strajkować nie zamierza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 lipca policjanci w całym kraju oflagowali swoje jednostki i nie będą wypisywać mandatów. W Mielcu poza wywieszeniu flagi protestu nie ma, funkcjonariusze pracują jak co dzień.

Ogólnopolski strajk policji jest wynikiem braku porozumienia policyjnych związków zawodowych z rządem. Jego efekty odczują także mieszkańcy Podkarpacia.

 - Przyczyną naszego sprzeciwu są względy ekonomiczne i wbrew insynuacjom, jest to protest całkowicie apolityczny. Protest nie jest wymierzony we władze ani w naszych przełożonych. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na dramatycznie pogarszającą się sytuację materialną funkcjonariuszy i braki w obsadzie kadrowej skutkujące przeciążeniem obowiązkami pozostających w służbie policjantów - czytamy w komunikacie Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Policjanci chcą aby ich wynagrodzenie w przyszły roku wzrosło o 650 złotych.

W związku z protestem od 10 lipca policjanci niemal w całym kraju zamiast mandatów jedynie pouczają, później mają rozważać także wprowadzanie innych form protestu, ma to dotyczyć głównie funkcjonariuszy prewencji i drogówki.
 
Zainteresowani sytuacją dowiedzieliśmy się, jak będzie w Mielcu. - Na znak protestu mamy zamiar wywiesić jedynie flagę, po za tym będziemy normalnie pracować - mówi rzecznik policji mł. asp. Urszula Chmura z KPP w Mielcu. Groźba otrzymania mandatu wisi więc nadal nam mieszkańcami naszego powiatu.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE