Reklama

W gminie Przecław powstanie kolejna instalacja fotowoltaiczna

Opublikowano:
Autor:

 W gminie Przecław powstanie kolejna instalacja fotowoltaiczna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie gminy Przecław powstanie kolejna instalacja fotowoltaiczna. Tym razem będzie ona zlokalizowana na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Tuszymie.

Instalacja ta ma  mieć moc 50 kW i poprawić  jakość  funkcjonowania wodociągu gminnego, jak również  wpłynąć na obniżenie kosztów ceny wody.
CZYTAJ TAKŻE: Rondo na strefie jednak nie będzie Tadeusza Ryczaja! Nie zgadza się Wojewoda i IPN

Inwestorem tego zadania będzie Zakład Gospodarki Komunalnej w Przecławiu Sp. z o.o., reprezentowany przez Krzysztofa Szostaka i Beatę Kopacz, a wykonawcą firma Sun Flash Energy Piotr Mazurkiewicz, Ewa Chęciek s.c. Dziś (25 listopada) obie strony podpisały umowę na realizację tego zadania.   

Po stacji podnoszenia ciśnienia na ul. Weneckiej w Przecławiu (obecnie w realizacji), która będzie także wyposażona w instalację fotowoltaiczną, SUW Tuszyma będzie drugim obiektem infrastruktury wodociągu gminnego wyposażonym w odnawialne źródła energii.

Koszt energii ma znaczący wpływ na proces uzdatniania wody jak i oczyszczania ścieków komunalnych. Poprzez tę inwestycję  gmina chce  osiągnąć oszczędności w procesie uzdatniania wody, jak również poprawić swój bilans energetyczny, co będzie miało wpływ na ograniczenie emisji CO2.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE