Reklama

Varius Manx na powitanie lata

Opublikowano:
Autor:

Varius Manx na powitanie lata - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Starostwo Powiatowe w Mielcu po raz pierwszy w historii organizuje imprezę plenerową na rozpoczęcie lata. Zagra zespół Varius Manx z wokalistką Kasią Stankiewicz.

„Powitanie Lata” zaplanowane zostało na 2 lipca. Tematem przewodnim całej imprezy będzie sport oraz pasja. Na terenie przedsięwzięcia, które planowane jest przy bulwarach rzeki Wisłoka na ulicy Rzecznej, wybudowana zostanie „wioska olimpijska”, do której zaproszeni zostaną znani w regionie sportowcy, kluby sportowe, kluby fitness oraz pasjonaci.

Potrzebę zorganizowania dla mieszkańców Powiatu Mieleckiego dużej imprezy plenerowej dostrzegł starosta. – Po ubiegłorocznych dożynkach, podczas których frekwencja była bardzo wysoka widzę, że takie imprezy mają sens i są wyczekiwane przez mieszkańców naszego powiatu.
W związku z tym, chcemy zaproponować coś dodatkowego, czego w powiecie jeszcze nie było – powiedział Zbigniew Tymuła.

Imprezę uświetnią występy znanych zespołów. Jednym z nich będzie polski zespół rockowy założony w 1989 w Mielcu – Mr Pollack. Tworzą go bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie oraz Bartłomiej Filip (bas), którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ.
Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem – aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA). W roku 2013 ukazała się najnowsza płyta zespołu, „Black Hawk”, bardzo dobrze przyjęta tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA). Od 24.08.2014 do 11.09.2014 Zespół Mr. Pollack odbył w trasę koncertową po Chinach „Mr. Pollack 2014 China Tour” promującą najnowszą płytę „Black Hawk”.

Wystąpi także doskonale znana mieleckiej publiczności Sara Girgis, 18-letnia mielczanka, która
w programie The Voice of Poland zachwyciła jurorów swoim głosem. Dotychczas występowała na imprezach plenerowych i na deskach Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Została laureatką mieleckiej „Szansy na sukces”. Jest tegoroczną maturzystką, a także uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu. Po występie w The Voice of Poland wspólnie z Adrianem Wojtkowem, kolegą z programu, nagrała świąteczną piosenkę. Kilka dni po premierze klipu „Zapraszam Cię Święta” w sieci obejrzało go ponad 20 tysięcy osób. Młoda wokalistka nie przestaje pracować. Obecnie jest w trakcie nagrywania swojego premierowego singla.

Gwoździem programu będzie wstęp gwiazdy wieczoru – zespołu Varius Manx. W 2015 roku minęło 25 lat, odkąd Robert Janson wraz z braćmi Pawłem i Michałem Marciniakami postanowili utworzyć grupę muzyczną i nazwać ją Varius Manx. Z tej okazji zespół przygotował wyjątkową, jubileuszową trasę koncertową podsumowującą 25 lat pracy artystycznej.

Prawdziwą gratką dla fanów jest wiadomość, że podczas tourne grupa wystąpi z wokalistką Kasią Stankiewicz. Jubileuszowa trasa koncertowa to wydarzenie ekskluzywne. Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć przepiękny głos Kasi w towarzystwie muzyków Varius Manx. Podczas koncertów grupa zaprezentuje materiał z 25 lat działalności. Usłyszymy doskonale znane utwory, hity lat 90., takie jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, a także nieco nowsze piosenki jak „Maj”.

Warto zaznaczyć, że zespół Varius Manx jest pierwszym polskim zespołem, który został wyróżniony Brylantową Płytą, nagrodą za największą ilość zdobytych złotych i platynowych płyt. W 2011 roku grupa wydała 11. płytę studyjną, album „Eli”, promowany singlem „Przebudzenie”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE