Reklama

[UWAGA] Szpital wstrzymuje przyjęcia! Duża grupa pielęgniarek na zwolnieniach lekarskich! "Nie jesteśmy za to odpowiedzialni" - informują organizacje związkowe

Opublikowano:
Autor:

[UWAGA] Szpital wstrzymuje przyjęcia! Duża grupa pielęgniarek na zwolnieniach lekarskich! "Nie jesteśmy za to odpowiedzialni" - informują organizacje związkowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W szpitalu powiatowym brakuje personelu. Duża grupa pielęgniarek jest na zwolnieniu lekarskim. Wstrzymano przyjęcia pacjentów.

W związku z dużą absencją chorobową personelu pielęgniarskiego Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu informuje o wstrzymaniu przyjęć i zabiegów. W szpitalu wykonywane będą tylko procedury ratujące życie. Sytuacja potrwa do odwołania. Pacjentów przepraszamy za utrudnienia i prosimy o kierowanie się do ościennych szpitali.

 

Jak udało się nam dowiedzieć w kwietniu kadra pielęgniarska zrzeszona w Związku Pielęgniarek Położnych przy mieleckim szpitalu weszła w spór zbiorowy z pracodawcą. Informacja ta pojawiła się także na sesji Rady Powiatu. 

- Dużej absencji chorobowej personelu nie należy łączyć ze sporem zbiorowym, ani z organizacją związkową. Nie my wystawialiśmy zwolnień lekarskich. Powiem tylko tyle, że kadra pielęgniarska pracująca w szpitalu jest przemęczona. To głównie pracownice mające ponad 50 lat - informuje nas Jolanta Dul, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu w Mielcu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE