Reklama

UWAGA! Niedźwiedź nieopodal Mielca

Opublikowano:
Autor:

UWAGA! Niedźwiedź nieopodal Mielca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Gminy w Pilźnie, miejscowości oddalonej od naszego miasta o około 45 kilometrów, wydał oficjalne ostrzeżenie przed niedźwiedziem. Zwierze może stanowić zagrożenie dla ludzi. Warto zaznaczyć, że drapieżny ssak cały czas się przemieszcza...

Publikujemy oficjalną treść ostrzeżenia :

Uwaga, ważne - komisariat policji w Pilźnie otrzymał zgłoszenie dotyczące niedźwiedzia i przekazał prośbę do Urzędu Miejskiego w Pilźnie o rozpowszechnienie informacji i ostrzeżenie mieszkańców. Zwierzę było widziane w zaroślach w pobliżu ulicy Grottgera i Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Prosimy o zachowanie ostrożności i przekazanie informacji do sąsiadów oraz bliskich. Apelujemy o postępowanie zgodnie z załączoną procedurą postępowania w przypadku sytuacji konfliktowych powodowanych przez dzikie zwierzęta chronione. Należy zgłaszać każdy przypadek pojawienia się takiej zwierzyny!

Dodajmy, że w ostatnich tygodniach pojawiły się informacje medialne dotyczące niedźwiedzia, który miał być widziany na pograniczu miejscowości Jodłówki Wałki oraz Żdżar.

Warto zaznaczyć, że każde spotkanie ze zwierzęciem stanowi ogromne ryzyko. I chociaż niedźwiedzie nie traktują człowieka jako potencjalnej ofiary, to ataki zdarzają się jako reakcja defensywna. Zwierzęta reagują w samoobronie, a więc np. gdy ich zaskoczymy swoją obecnością lub gdy znajdziemy się w pobliżu potomstwa.

 

Podczas bezpośredniego spotkania z niedźwiedziem najważniejsze jest zachowanie spokoju. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE