Reklama

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół Budowlanych [FOTO]

Opublikowano: wt, 12 lis 2019 15:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 8 listopada w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu cała społeczność szkoły włączyła się w uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

W auli ZST zgromadziła się cała społeczność szkoły. Dyrektor Stanisław Starzyk wygłosił uroczyste przemówienie, w czasie którego przedstawił rys historyczny dążenia Polaków do odzyskania niepodległości. Następnie cała społeczność szkoły odśpiewała hymn narodowy. Młodzież przedstawiła występ artystyczny na temat 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie spektaklu uczniowie zaprezentowali utwory poetyckie jak również pieśni i piosenki, które wspierały naród polski w dążeniu do odzyskania upragnionej wolności.

Wystąpienia młodzieży zostały uzupełnione prezentacją multimedialną. Znakomity spektakl powstał dzięki aktorom z ZSB: Patrycji Kotowicz, Dawidowi Dźwiędze, Darii Mucha, Justynie Dudek, Dominikowi Bigosowi, Mateuszowi Napieraczowi, Rafałowi Janeczko, Ewelinie Gera i Paulinie Jasion, a także Andżelice Mazur i Marcelinie Domoń. Po spektaklu odbyły się śpiewanki patriotyczne, wszyscy uczestnicy zgromadzeni na sali otrzymali śpiewniki i włączyli się w śpiew pieśni. Na organach akompaniowała Wiktoria Turczyn. Spektakl patriotyczny został przygotowany pod kierunkiem nauczycielek pani Bogumiły Starzyk, Jadwigi Stali – Dudek i Iwony Kopery.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE