Reklama

Ultrafioletem w basenowe bakterie

Opublikowano:
Autor:

Ultrafioletem w basenowe bakterie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przełomie roku miejska pływalnia MOSiR przy ulicy Powstańców Warszawy ma zostać wyposażona w specjalną lampę UV, której zadaniem będzie dezynfekcja wody w niecce rekreacyjnej za pomocą światła ultrafioletowego.

Kłopoty z jakością wody w basenach naszej mieleckiej pływalni to w drugiej połowie bieżącego roku niekończący się serial spędzający sen z powiek dyrekcji mieleckiego MOSiR-u. Tylko w okresie ostatnich dwóch miesięcy niecka rekreacyjna była dwukrotnie niedostępna z powodu zaistnienia tzw. „incydentów kałowych” w czasie zajęć nauki pływania dla dzieci.

Rekreacja wyłączona z użytku
We wtorek, 13 grudnia, ze względu na przekroczenie norm mikrobiologicznych wody niecka rekreacyjna ponownie została zamknięta. Dzień później wyłączono z użytku także nieckę „Whirlpool” i „Jacuzzi”. Okresowe badania wykazały obecność kolonii bakterii pseudomonas aeruginosa w próbkach wody pobranych z cyrkulacji, czyli z rur doprowadzających i odprowadzających wodę z niecki rekreacyjnej. Jednocześnie w badaniach próbek pobranych bezpośrednio z niecki nie stwierdzono obecności tej bakterii.

W badaniach wody basenowej pobranej z cyrkulacji niecek „Whirpool” i „Jacuzzi” stwierdzono przekroczenie ogólnej liczby mikroorganizmów, a w przypadku próbek pobranych bezpośrednio z niecki ogólna liczba mikroorganizmów spełniała normy określone w rozporządzeniu ministra zdrowia z 9 listopada 2015 roku w sprawie wymogów, jakie powinna spełniać woda na pływalniach.

Więcej w 51 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE