UKS Szóstka Mielec - APPGO UR Rzeszów 3:0 (30:28, 27:25, 25:18)

UKS Szóstka Mielec - APPGO UR Rzeszów 3:0 (30:28, 27:25, 25:18)  - Zdjęcie główne

WiadomościDruga liga siatkarek zakończyła rundę zasadniczą. UKS Szóstka Mielec w weekend rozpocznie rywalizację w play-offach.

UKS Szóstka Mielec: Kusik, Cur, Szymańska, Murdza Natalia, Mich, Mikołajewska, Murdza Wiktoria (libero) oraz Babś, Gorzkiewicz, Daniluk, Krycka, Raszek, Pykosz, Koza (libero). Trener Roman Murdza.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej mielecka Szóstka pokonała APPGO UR Rzeszów 3:0. Podopieczne Romana Murdzy pierwszego i drugiego seta wygrały na przewagi. W trzecim secie poszło już dużo łatwiej. Na boisku pojawiły się juniorki, które w ubiegłym tygodniu zapewniły sobie awans do finałów mistrzostw Polski. One z pewnością nie zawiodły trenera Murdzy i przypieczętowały zwycięstwo nad rywalkami z Rzeszowa. - Cieszymy się z tej wygranej. Ostatnio więcej pracowaliśmy nad juniorkami i to było widać w meczu z Rzeszowem. Udało nam się jednak wygrać i teraz wszystkie siły rzucamy na play-offy - mówi trener Roman Murdza.

Pierwszy mecz w fazie play-off już w najbliższą sobotę. UKS Szóstka Mielec zagra na wyjeździe z Jedynką Siewierz. – Teraz wszystko podporządkowujemy temu spotkaniu. Chcemy tam wygrać i zrobić pierwszy krok do awansu do najlepszej "czwórki". To jest nasz cel. Co będzie dalej? Z pewnością będziemy walczyć – zapowiada opiekun mieleckich siatkarek.

POZOSTAŁE WYNIKI: Tomasovia – Marba Sędziszów Małopolski 2:3 (19:25, 25:19, 25:21, 19:25, 13:15); San-Pajda Jarosław - Płomień Sosnowiec 2:3 (25:19, 18:25, 20:25, 25:9, 7:15); AZS UMCS Lublin – Sandecja Nowy Sącz 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:21); Pogoń Proszowice – MKS II Dąbrowa Górnicza 2:3 (24:26, 25:19, 17:25, 25:18, 9:15). Pauza: Jedynka Siewierz.