reklama
reklama

Mielecki Black Hawk transportował nowe serce dla 7-letniej dziewczynki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Policja.pl

Mielecki Black Hawk transportował nowe serce dla 7-letniej dziewczynki - Zdjęcie główne

Policyjny śmigłowiec Black Hawk przetransportował serce z jednego z województw położonych w północno-wschodniej części kraju do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. | foto Policja.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW ostatnich tygodniach policyjne śmigłowce odegrały kluczową rolę w ratowaniu ludzkiego życia, transportując narządy do przeszczepów. Jeden z lotów policyjnego Black Hawka, wyprodukowanego w Mielcu, najbardziej poruszył serca wszystkich zaangażowanych w akcję.
reklama

Tuż przed świętami Wielkanocnymi policyjny Black Hawk wystartował, by przetransportować serce przeznaczone dla 7-letniej pacjentki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Warunki atmosferyczne oraz znaczna odległość między szpitalem dawcy a miejscem przeszczepu nie pozostawiały wątpliwości — do wykonania tej misji potrzebna była maszyna, która bezpiecznie i błyskawicznie pokona dystans, zapewniając narządowi idealne warunki transportu.

Był to już 37. policyjny lot z sercem na pokładzie, w tym 14. wykonany śmigłowcem Black Hawk i jednocześnie 10. raz, gdy właśnie ta maszyna przewiozła tak cenny ładunek. Każda z tych liczb to osobna historia dramatycznej walki o życie, jednak ten lot miał wyjątkowy ciężar emocjonalny – w końcu chodziło o życie małej dziewczynki.

reklama

Policyjny Black Hawk, na co dzień służący do zadań specjalnych, dzięki swojej niezawodności i możliwościom technicznym, odgrywa coraz ważniejszą rolę w systemie ratownictwa medycznego. Warto przypomnieć, że te imponujące maszyny produkowane są w Mielcu, skąd trafiają zarówno do polskich służb, jak i za granicę. Lot z sercem dla 7-latki po raz kolejny pokazał, że polskie zakłady dostarczają sprzęt najwyższej klasy, realnie przyczyniając się do ratowania ludzkiego życia.

Oprócz tej wyjątkowej akcji policyjne śmigłowce w ostatnim czasie wykonały jeszcze cztery inne loty transportujące narządy – między innymi płuca dla 67-letniego mężczyzny oraz wątrobę i nerki dla pacjentów w różnym wieku. Misje te realizowane były na hasło „GARDA”, dające śmigłowcom pierwszeństwo w przestrzeni powietrznej.

reklama

Procedura ta jest stosowana jest m.in. w przypadkach, gdy liczy się każda minuta, a zdrowie i życie ludzkie jest zagrożone. Policyjne śmigłowce mają w takich sytuacjach absolutny priorytet, co zapewnia załodze na szybsze dotarcie z organami do placówek medycznych.

W każdym z tych lotów wiedzieliśmy, że tylko droga powietrzna daje realną szansę na powodzenie – czas działał na niekorzyść pacjentów – mówi insp. pil.  Robert Sitek - Naczelnik Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP i dodaje: – Każdy z tych lotów był przeprowadzony w sposób precyzyjny i w pełni bezpieczny. Dzięki zaangażowaniu naszych załóg i doskonałej koordynacji mogliśmy działać szybko i skutecznie.

Dzięki wysiłkowi policyjnych lotników i doskonałej koordynacji służb medycznych wszystkie przeszczepy zakończyły się sukcesem, a pacjenci pod opieką lekarzy wracają do zdrowia.

reklama

 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo