Reklama

Uczniowie z Podkarpacia najbardziej finansoaktywni

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie z Podkarpacia najbardziej finansoaktywni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tegoroczna edycja konkursu Finansoaktywni została rozstrzygnięta, wśród finalistów są uczniowie Szkół Podstawowych w Harcie i Cmolasie.

Kapituła konkursu „Finansoaktywni" wybrała 10 najlepszych projektów filmowych, wpisujących się w tegoroczne hasło konkursu "Rozumiemy podatki". Zwycięskie zespoły pochodzą z 6 województw, a nagrodzonymi filmami z województwa podkarpackiego zostały:

 „Podatki wokół nas" – autorstwa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie oraz „Esemesowo-podatkowo" – autorstwa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ks. Bronisława Markiewicza w Harcie.
Wyróżnienia dedykowane uczniom  Szkoły Podstawowej w Cmolasie wręczył Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kolbuszowej Pan Jan Kochanowicz. Z kolei dyplomy dla uczniów ze Szkoły Podstawowej  w Harcie przekazane zostały uroczyście przez Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie Pana Bogdana Selwę. Naczelnicy pogratulowali uczniom zwycięstwa, nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli  za ich wkład i zaangażowanie w realizację projektu.

Laureaci konkursu wezmą udział w uroczystym Finale, który odbędzie się 13 czerwca br. w Warszawie. Ważnym punktem dwudniowej wycieczki do stolicy będzie wizyta w Pałacu Prezydenckim, a dodatkową atrakcją spotkanie z  ambasadorem programu - Youtuberem Maciejem „Sheo" Ejsmontem.

Finansoaktywni to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów. Tegoroczna edycja skierowana była do 6., 7. i 8. klas szkół podstawowych, a jej misja brzmiała: Rozumiemy podatki.

Dzięki udziałowi w programie uczniowie dowiedzieli się, m.in. czym są podatki, jakie są ich rodzaje, dlaczego je płacimy i co dzięki nim zyskujemy. Cele programu zostały wsparte atrakcyjnymi materiałami edukacyjnymi, dopasowanymi do oczekiwań nastolatków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE