Reklama

Tygodniowa kronika strażacka

Opublikowano:
Autor:

Tygodniowa kronika strażacka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nad czym pracowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu i ochotnicze straże pożarne z całego powiatu?

Pali się barak
18 marca około godziny 22 dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu otrzymał zgłoszenie o palącym się baraku przy ul. Miasteczko Młodego Robotnika w Mielcu. Na miejscu zjawiły się dwa zastępcy JRG 2 oraz radiowóz policji. Po przyjeździe strażaków okazało się, że budynek był niezamieszkały. Prawdopodobną przyczyną było jego podpalenie.

Płonie las
17 marca zaraz po godzinie 18 strażacy wezwani zostali do pożaru lasu w miejscowości Ruda. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się około 30 arów nieużytków, a działania jednostki polegały na ich ugaszeniu. W trwającej ponad godzinę akcji brały udział 4 zastępy straży pożarnej: OSP Radomyśl Wielki - 2 zastępy, JRG 1 z Mielca oraz OSP Ruda.

Znowu powiało
W związku z silnym wiatrem, który nawiedził Podkarpacie, Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej ogłosił pierwszy stopień zagrożenia. Ostrzeżenie obowiązywało przez weekend. Wichura znowu nabroiła, powalając drzewa i zrywając dachy. 18 marca około po godzinie 23 strażacy otrzymali zgłoszenie o naderwaniu elewacji budynku mieszkalnego w miejscowości Dobrynin. Po przybyciu na miejsce zastali naderwaną część ocieplenia budynku, która wisiała na jego ścianie. Działania jednostki polegały na jej usunięciu. Szkoda spowodowana przez wiatr oszacowana została na prawie 1000 złotych. Tego samego dnia strażacy udali się do Kosówki, gdzie uszkodzeniu uległo poszycie dachu budynku mieszkalnego; straty tym razem wyniosły około 30 tysięcy złotych. Podobne zdarzenia również miało miejsce w Kosówce, tym razem uszkodzony został dach stodoły. Natomiast powalone drzewa utrudniały przejazd między innymi w Podleszanach czy w Radomyślu Wielkim. Drzewa blokowały tam pasy ruchu, a działania strażaków polegały na usunięciu zagrożenia oraz uprzątnięciu drogi.

Ranna w wypadku
W środę na ulicy Traugutta w Mielcu doszło do wypadku dwóch samochodów marki Opel i Land Rover. W wyniku tego zdarzenia ranna została jedna  osoba. Kobieta w przytomnym stanie została przetransportowana do szpitala.

Informację przekazał mł. bryg. Marek Gawlak z Komendy Powiatowej PSP w Mielcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE