Reklama

Tygodniowa kronika policyjna 22/2017

Opublikowano:
Autor:

Tygodniowa kronika policyjna 22/2017 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nad jakimi sprawami pracowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mielcu?

Złodzieje nie odpuszczają
Złodzieje rozkręcają się coraz bardziej. Ich łupem padają głównie piwnice, altanki działkowe i garaże. W ostatnich tygodniach  ilość zgłoszeń o dokonanych kradzieżach znacznie wzrosła. 

Policjanci otrzymali informację o kradzieży, do której doszło przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Mielcu. Jak się okazało, nieznany sprawca po uprzednim przecięciu skobla zabezpieczającego drzwi pomieszczenia piwnicznego w bloku dostał się do jego wnętrza, skąd dokonał kradzieży elektronarzędzi. Wartość skradzionych przedmiotów wynosi około 1000 zł.

Kolejne zgłoszenie policjanci otrzymali w sprawie kradzieży zaworu wody wraz z licznikiem. Sprawca po wybiciu szyby w oknie włamał się do opuszczonego domu jednorodzinnego przy ulicy Rzochowskiej w Mielcu. W tym przypadku złodziej się nie obłowił, straty wyniosły jedynie 100 zł.

Do kolejnej kradzieży doszło również w Mielcu. Złodziei okradli  garaż. Po uprzednim wyłamaniu blaszanej obudowy, sprawca dostał się do wnętrza, skąd ukradł świder ręczny, grabie metalowe i  pojemnik na trawę - wszystko o wartości 800 złotych.
W miniony piątek obrabowana została tym razem altanka działkowa. Wyłamując okno, sprawca dostał się do środka, skąd zabrał  dwie wiertarki, szlifierkę kątową  i przedłużacze elektryczne.

W Rzędzianowicach nieznany sprawca, wykorzystując nieobecność mieszkańców, wszedł na ich posesję, a następnie do mieszkania, skąd dokonał kradzieży pieniędzy -  ok. 1800 zł. Czynności  w sprawach  kradzieży prowadzi KPP w Mielcu.

Kradzież motoroweru
Łupem złodziei padł również motorower Junak zaparkowany na parkingu  przy ul. Kazimierza Jagiellończyka w Mielcu. Straty oszacowano na około 4000 zł.

Kradną portfele
Mężczyzna zawiadomił policjantów z KPP w Mielcu o kradzieży portfela.
Nieznany sprawca, wykorzystując jego nieuwagę, zabrał mu portfel  z zawartością: pieniędzmi, których było ok. 1500 zł, dowodem osobistym oraz prawem jazdy i kartami bankomatowymi.

Oszustwa internetowe
Osoba prowadząca firmę z siedzibą w Płocku za pośrednictwem internetu  wyłudziła od  kobiety  749 zł. Poszkodowana zamawiała drewniane łóżko.Towaru jednak nie otrzymała, o czym poinformował KPP w Mielcu.

Do kolejnego oszustwa doszło w miniony czwartek, kiedy to sprawca po uprzednim przełamaniu zabezpieczeń konta bankowego lub karty płatniczej należącej do mężczyzny zamieszkałego w Rzochowie dokonał transakcji bezgotówkowej w walucie obcej, powodując straty na rzecz poszkodowanego w wysokości ok. 337 zł.

Skradziony telefon
Nieznany sprawca dokonał kradzieży telefonu komórkowego mieszkance Mielca. Telefon  marki Samsung Galaxy A-5 wart był ok. 900 złotych.


Informację przekazał mł. asp. Urszula Chmura z KPP w Mielcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE