Reklama

Tygodniowa kronika policyjna 19/2017

Opublikowano:
Autor:

Tygodniowa kronika policyjna 19/2017 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nad jakimi sprawami pracowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mielcu?

Uwaga na włamywaczy
Pod koniec kwietnia nieznany sprawca, wyważając drzwi, włamał się do pomieszczenia magazynowego budynku gospodarczego znajdującego się przy ul. Przemysłowej w Mielcu.     Z budynku tego ukradł narzędzia oraz przewód elektryczny o długości 25 m, kanister plastikowy o pojemności 20 l i siekierę. Wartość tych przedmiotów oszacowana została na 500 złotych.

Z kolei dzień później mieleccy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do budynku gospodarczego znajdującego się przy ul. Parkowej w Mielcu. Funkcjonariusze ustalili, że ktoś wyłamał zamek w drzwiach i  wszedł do środka. Sprawca ukradł podkaszarkę elektryczną, pompę wodną i replikę wiatrówki o wartości 500 zł.

W kolejnych dniach dochodziło do podobnych zdarzeń. Policjanci wezwani zostali też do okradzionej szopy ogrodowej przy ul. Przemysłowej.

W wyniku dokonanych czynności ustalono, że  sprawca po uprzednim wyrwaniu skobla w drzwiach wejściowych do szopy dokonał kradzieży szlifierki, podkaszarki, roweru, kompletu wkrętaków i przedłużaczy elektrycznych. Wartość tych przedmiotów oszacowana została na kwotę 1000 zł. Postępowanie w tych sprawach prowadzi KPP w Mielcu.
 
Wykorzystał sytuację
W  miejscowości Trzciana w powiecie mieleckim nieznany sprawca ukradł z niezamkniętego samochodu marki Kia Sorento portfel. Znajdowały się w nim pieniądze - 260 złotych, prawo jazdy i telefon komórkowy marki LG o wartości 550 złotych. Postępowanie w sprawie kradzieży prowadzi KPP w Mielcu.
 
Oszustwa internetowe
Niemal co tydzień informujemy o przypadkach oszustw, do których dochodzi za pośrednictwem internetu w naszym powiecie. W tym tygodniu było podobnie. O jednym z tego typu incydentów poinformowała mieleckich policjantów kobieta, która dokonywała zakupów przez Allegro. Gdy kupiła kurtkę, która do niej nie dotarła, postanowiła o tym fakcie powiadomić policję.
Do kolejnego oszustwa internetowego  doszło w Chorzelowie. Sprawca po złamaniu zabezpieczeń użytkownika na koncie Allegro oferował do sprzedaży notebooka Aple o wartości 4000 zł. Do transakcji na szczęście nie doszło.

Akt wandalizmu 
W miniony czwartek przy ul. Moniuszki w Mielcu nieznany sprawca dokonał uszkodzenia pleksi na zjeżdżalni dla dzieci, na terenie placu zabaw restauracji Mc Donald`s. Wartość straty oszacowana została na 3.5 tys. złotych. Postępowanie prowadzi KPP w Mielcu.
 
Jechał bez prawa jazdy
W piątek na ulicy Kwiatkowskiego w Mielcu  policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę z Mielca. Kierował on samochodem marki Ford Fusion pomimo zatrzymania prawa jazdy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE