Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr5/2021

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: jedynka KORSO

Tygodnik Regionalny KORSO nr5/2021 - Zdjęcie główne

foto jedynka KORSO

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym wydaniem tygodnika KORSO. W tym tygodniu piszemu dużo o lokalnej gospodarce. W regionie powstają nowe strefy przemysłowe. Zainteresowanie inwestorów jest ogromne. Czy będzie to dobry lek na polepszenie rynku pracy? Lokalna diecezja tarnowska ma nowego biskupa...z Podkarpacia. Piszemy także o wyjątkowym finale WOŚP, które ze względu na epidemię odbywał się "online". Oceniamy też ostatni rok pracy mieleckich szkół. Ruszyliśmy także z cyklem, gdzie będziemy oceniać pracę mieleckich samorządów.

Oto skórd najciekawszych tematów, które podejmujemy w najnowszym wydaniu KORSO

 

Powstają nowe strefy przemysłowe

Na terenie powiatu mieleckiego powstają dwie nowe strefy przemysłowe. Jest to strefa przemysłowa Podborze w gm. Radomyśl Wielki i strefa przemysłowa Jamy w gm. Wadowice Górne.

 

Pociągi osobowe jednak później

Dobiegają końca prace modernizacyjne na podkarpackim odcinku linii 25 między Mielcem a Dębicą. Z informacji, które przekazała nam PKP PLK S.A., która zajmuje się realizacją tego zadania, wynikało, że pierwsze pociągi osobowe pojawią się w Mielcu w marcu tego roku. Dziś wiemy, że będzie to dużo później.

 

Trwa konflikt o przejazdy kolejowe

Kacper Głaz, radny powiatu mieleckiego, na sesji Rady Powiatu Mieleckiego złożył wniosek w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec ograniczenia komunikacji na głównym przejeździe kolejowo-drogowym w Tuszowie Narodowym. Wszyscy radni jednomyślnie poparli sprzeciw Głaza.

 

Likwidacja jednego oddziału zakaźnego

W związku ze spadkiem liczby pacjentów covidowych tzw. trzeci oddział zakaźny (zorganizowany na oddziale dermatologii i rehabilitacji) będzie likwidowany. W jego miejsce, w zależności od rozwoju sytuacji, będzie wracać do pracy w mieleckim szpitalu dermatologia i rehabilitacja.

 

Dobiegają końca szczepienia w DPS-ie

Dobiega końca akcja szczepień przeciw COVID-19 w mieleckim domu pomocy społecznej. Zakończyły się już szczepienia pierwszą dawką leku wśród personelu placówki. A jak wygląda sytuacja wśród pensjonariuszy?

 

Zmiany personalne w radzie miasta

Radny Jarosław Szczerba został odwołany na wniosek pięciu radnych. Głosowanie poprzedziła kilkugodzinna, burzliwa dyskusja. Radny Szczerba w swoim wystąpieniu wyliczał działania, jakie w ciągu ostatnich dwóch lat zrealizował na rzecz sportu. Pytał o to, które kluby sportowe w Mielcu nie są zadowolone z jego działalności. Odpowiedzi nie usłyszał. Zarówno prezydent Mielca, jak i radni koalicji rządzącej mówili o tym, że nie takiej współpracy oczekiwali od szefa komisji sportu.

 

Ktoś rozwiesił list w sprawie EMPOL-u w Mielcu

Nie wiadomo, kto jest nadawcą. Wiadomo jednak, że tajemniczy list otwarty do prezydenta Mielca w sprawie inwestycji firmy EMPOL pojawił się na tablicach informacyjnych w Mielcu. Informacja o tym pojawiła się w mediach społecznościowych.

 

Nowy biskup z Podkarpacia

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył uroczystej Mszy św. z udzieleniem święceń biskupich ks. Arturowi Ważnemu w Tarnowie-Mościcach. – Bądź sługą i zwiastunem Chrystusowego zwycięstwa – mówił metropolita krakowski do nowego biskupa pomocniczego tarnowskiego. Ksiądz Artur Ważny pochodzi z Ropczyc, a urodził się w Rzeszowie. W sobotę, 30 stycznia, przyjął sakrę biskupa w Tarnowie i stał się biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej.

 

Rywale lipy

Już za niespełna 10 dni rusza konkurs na Europejskie Drzewo Roku 2021. Polskę będzie reprezentować lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej, laureatka konkursu na Drzewo Polski. Na potrzeby europejskiego konkursu lipa została nazwana "Wiejską Dobrodziejką".

 

 

Jak wypadły mieleckie szkoły średnie?

Poznaliśmy najnowszy ranking liceów i techników Perspektywy 2021. Jak wypadły mieleckie licea i technika? Sprawdziliśmy.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy