Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 51/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 51/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Dwa lata włóczymy się po sądach, żaden świadek nie wystąpił przeciwko nam, a mimo to mąż został skazany na 5 lat więzienia. To jest dla mnie niepojęte – mówi żona Wojciecha B. skazanego za seks z 13-latką - to nasz temat jedynkowy. Co jeszcze znajdzie się w ostatnim w tym roku wydaniu tygodnika?

Kluby sportowe czekają na decyzję prezydenta
Już wkrótce zostanie uchwalony budżet miasta na 2019 roku. Wyczekują go między innymi stowarzyszenia sportowe, które szkolą i trenują dzieci oraz młodzież. Dla nich pieniądze otrzymywane w formie dotacji z miasta są często najważniejszą, a czasem i jedyną podstawą finansowania działalności.

Starosta oceni dyrektora szpitala
Decyzją dyrektora szpitala stacja łóżek będzie działać w ograniczonym zakresie. Jest już wybrana firma zewnętrzna, która przejmie rolę pracowników szpitala. Starosta natomiast chciałby wstrzymać całkowitą likwidację stacji łóżek i zapowiada, że oceni dyrektora mieleckiej lecznicy za takie działanie.

Rusza budowa nowego przedszkola
Za około półtora roku przedszkolaki z "dwudziestki" przeniosą się do nowego budynku, który wybuduje mielecka firma Arkada. Prezydent Jacek Wiśniewski podpisał umowę na realizację tej inwestycji. Budowa przedszkola warta jest prawie 14 mln złotych.

Udany weekend cudów
Pomoc Szlachetnej Paczki dotarła do ponad 16 tysięcy potrzebujących rodzin w całej Polsce. W tej pięknej inicjatywie już od lat biorą udział wolontariusze i darczyńcy z Mielca, dzięki którym także rodziny z naszego powiatu mogą liczyć na wsparcie.

Wystarczy jeden krok
Przed nami święta Bożego Narodzenia. Jak odnaleźć istotę świąt w tym zabieganiu. Doradza ksiądz Kamil Kopyt z parafii św. Mateusza w Mielcu. Rozmawia Szymon Burek.

Kolęda dla nieobecnych
Święta nie dla wszystkich są czasem odpoczynku. Są takie zawody, w których nie obowiązują święta ustawowo wolne od pracy. Są to przede wszystkim pracownicy służby zdrowia i służb mundurowych. Święta Bożego Narodzenia są dla nich szczególnie trudne. W tym czasie, jak mało kiedy, ważna jest rodzina, odwiedziny u dawno niewidzianych krewnych, spędzanie czasu razem...

Na świątecznym stole
Kiedyś, gdy całe pokolenia mieszkały pod jednym dachem, przepisy na potrawy wigilijne przekazywano z matki na córkę. Dziś młode panie domu prędzej poszukają przepisu w internecie, niż poproszą o pomoc bardziej doświadczone gospodynie. W naszym regionie wciąż kultywowane są stare zwyczaje i przepisy na tradycyjne, podkarpackie dania. Tradycja szczególnie podtrzymywana jest przez panie z kół gospodyń wiejskich.

Symboliczna podróż rodziny Ulmów do Watykanu
- Jest przykładem wierności Bogu, jego przykazaniom, miłości bliźniego oraz szacunku dla ludzkiej godności – tak o rodzinie Ulmów z Markowej mówił papież Franciszek. Słowa Ojca Świętego podczas audiencji generalnej w Auli Pawła VI usłyszało kilka tysięcy osób.

Dzień jeden w roku
Jaki okres w roku jest bardziej wyczekiwany niż Boże Narodzenie? Najprawdopodobniej żaden. Jest to najpiękniejszy czas w roku. Dla jednych dlatego, że dodatkowe dni wolne, dla innych z powodów wielkich przeżyć religijnych, niektórzy znów lubią spotkać się z dawno niewidzianymi krewnymi... Boże Narodzenia ma być czasem radości, magii i piękna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE