Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 49/2021

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 49/2021 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO | foto Korso.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Redakcja zakończyła pracę nad najnowszym wydaniem Tygodnika KORSO. Tym razem piszemy o środowisku sportowym Mielca i dużym zaangażowaniu prywatnego biznesu w utrzymanie Stali Mielec w ekstraklasie. Warto przeczytać też naszą relację o tym jak w mieście zostały podniesione podatki od nieruchomości. Piszemy też o wielkiej akcji charytatywnej "Mikołajów", którzy zebrali paczki dla podopiecznych domu dziecka w Połańcu.

 

Mielecki biznes ratuje Stal

Dobra informacje dla klubu sportowego PGE FKS Stal Mielec. Dwie firmy z regionu postanowiły kupić akcje klubu! W grę wchodzi wsparcie na poziomie ponad 4 mln złotych. Klubowi pomogą też mieleckie firmy. Mieleccy biznesmeni zgromadzili już ponad milion złotych!

Odszedł Józef Grochot

24 listopada 2021 r. zmarł Jerzy Józef Grochot – jeden z najbardziej znanych w latach 60., 70. i 80. członków kadry kierowniczej WSK Mielec i działaczy sportowych. Od ponad dwudziestu lat mieszkał poza Mielcem. Jego pogrzeb w rodzinnym Tarnowie na Starym Cmentarzu. Trudno się więc dziwić, że niewielu mielczan, a zwłaszcza młodsze pokolenie, kojarzy tego niezwykłego człowieka z Mielcem. Przypomnę zatem Jego mielecką część życia i zasługi dla mieleckiego środowiska.

Brak chętnych pediatrów

Miesiąc temu radny powiatowy Antoni Skawiński w imieniu mieszkańców powiatu mieleckiego zwrócił się z prośbą do mieleckiego starostwa, aby w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej zatrudnić lekarza pediatrę. Na ostatniej sesji rady powiatu starosta Stanisław Lonczak przyznał, że wciąż nie ma chętnych na tę posadę, ale poszukiwania trwają.

Wiedzieć, kiedy ze sceny zejść

Radni podczas XXXIX sesji rady miejskiej, która odbyła się we wtorek, 30 listopada, obradowali w trybie zdalnym.

Wśród szeregu uchwał, jakie znalazły się w porządku obrad, największą dyskusję wywołało podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na rok 2022. Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski zaproponował podwyższenie tych stawek o wskaźnik waloryzacyjny wskazany samorządom przez Ministerstwo Finansów w wysokości 3,6 %.

Zwolnieni z płacenia podatku

Radni na wniosek wójta Gminy dokonali zwolnienia mieszkańców z podatku od budynków mieszkalnych.

Kolej na nowe pociągi

PKP PLK dokonało wyboru najkorzystniejszej oferty na rewitalizację odcinka kolejowego linii L-25 z Mielca do Padwi Narodowej. Została ona wybrana spośród 16 złożonych w postępowaniu przetargowym. Prace mają ruszyć w przyszłym roku. To kolejny etap modernizacji tej linii po oddaniu we wrześniu 2021 roku odcinka z Dębicy do Mielca, na co mielczanie czekali 12 lat.

Plebiscyt Sportowca Roku

Po dwóch tygodniach przeznaczonych na zgłaszanie kandydatur, zaczynamy już właściwe głosowanie. Od teraz nasi Czytelnicy mają głos i mogą pomóc swoim faworytom sięgnąć po nagrody. Plebiscyt Sportowiec Roku wchodzi w najważniejszą fazę.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy