Reklama

Dobre informacje z Solskiego! Mielecki Biznes pomoże klubowi FKS Stal Mielec

Opublikowano: śr, 1 gru 2021 11:18
Autor: | Zdjęcie: fot. M. Trzpis (FKS StalMielec)

Dobre informacje z Solskiego! Mielecki Biznes pomoże klubowi FKS Stal Mielec - Zdjęcie główne

Mieleccy biznesmeni pomogą klubowi. | foto fot. M. Trzpis (FKS StalMielec)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Dobra informacje dla klubu sportowego PGE FKS Stal Mielec. Dwa firmy z regionu postanowiły kupić akcje klubu! W grę wchodzi wsparcie na poziomie ponad 4 mln złotych. Klubowi pomogą też mieleckie firmy. Mieleccy biznesmeni zgromadzili już ponad milion złotych!

– Zakończyłby się negocjacje z inwestorami i pożyczkodawcami. Problem nazywa się 5 milionów złotych. Luka budżetowa nie pozwoliłaby nam dograć do końca sezonu. Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że spokojnie dogramy. Projekt „Ratujemy Stal Mielec” ziścił się. Witamy na pokładzie inwestora strategicznego, inwestora mniejszościowego i cztery podmioty lokalne, które użyczą nam pieniędzy na długi czas i na dobrych warunkach – powiedział prezes FKS Stal Mielec S.A Jacek Klimek.

Spółka Enervigo z Mielca zakupi 16% akcji klubu FKS Stal Mielec S.A. - prowadzą ją Piotr Andrusiewicz i Krzysztof Kapinos. Ta transakcja oznaczać będzie zasilenie klubowego konta kwotą 3 milionów 600 tysięcy złotych.

– W spółce Enervigo realizujemy dwie misje. Pierwsza to nasza misja biznesowa, dostarczanie klientom nowoczesnych rozwiązań energetycznych. Druga misja dla nas ważna to współtworzenie tego klubu, kochamy ten klub, robimy to dla kibiców. Chcieliśmy dać nasze pełne zaangażowanie w ten projekt. Wierzymy, że jako Enervigo nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Chcemy kontynuować ten projekt powiedział współwłaściciel spółki Enervigo Krzysztof Kapinos. Formalnie cały proces transakcji będzie przeprowadzony w perspektywie dwóch tygodni.

Hiszpańska spółka Almerimar natural produce zakupi 2,3% akcji w spółce Stal Mielec za 450 tysięcy złotych. Ta firma od lat współpracuje blisko z Sławomirem Gawłem.

– W klubie działałem przez długi okres z pewną przerwą. Wracam ze względu na to, że klub jest prowadzony transparentnie i profesjonalnie. Uruchomiłem kontakty z firmą hiszpańską, moją zaufaną firmą z którą od lat współpracuję. Zakupiła akcje klubu. Myślę, że na tym się nie skończy ocenił Sławomir Gaweł z Unir Group. Ja także zapewniłem pożyczkę. Wiem, że dzisiaj ten klub idzie w dobrym kierunku, jest dobrze zarządzany.

Ponad 1 milion złotych zgromadzili natomiast mieleccy biznesmeni, prowadzący lokalnie swoje interesy i mocno kibicujący Stali Mielec. To Sławomir Gaweł - Unir Group, Antoni Topór - Top Gaz, Waldemar Kawalec - Stara Cegielnia Apartamenty oraz Bartosz Pietras i Marek Pietras z firmy Eldrut.

 – To są środki nie na rozwój, a na bieżącą działalność. Muszą nam pozwolić przetrwać do czerwca. Będziemy bardzo mocno zwracać uwagę na wydatkowanie tych kwot, spłacanie zobowiązań, regulowanie wynagrodzeń. To kwota która pozwoli funkcjonować, a nie mocno się rozwijać – podkreślił prezes Klimek.

By ratować Stal Mielec

Ostatnie miesiąc były trudne i emocjonujące nie tylko dla klubu ae także dla kibiców. Na stole był czarny scenariusz. - Dziś spotkali się ludzie, którzy poświęcili niemałe pieniądze by ratować tal Mielec. Nie boję się powiedzieć słowa: ratować - oświadczył przyjaciel klubu, europoseł Tomasz Poręba. 

- Tym ludziom należy się największy szacunek i wielkie docenienie dodał Poręba. - Każdy może to docenić i zobaczyć jak prezes Jacek Klimek mocno klub przebudował. Jest transparenty, nie ma nic do ukrycia, wszystko jest poukładane w sposób logiczny, mądry. W Stali Mielec ogląda się każdą złotówkę, każda decyzja finansowa jest mocno przemyślana. Jacek Klimek zbudował zaufanie do klubu. Drugi argument to wynik sportowy. To, jak Stal Mielec prezentuje się na boisku, jak dużo o Stali Mielec mówi się w Polsce, jak bardzo grę Stali i pracę sztabu się docenia. To wszystko było bardzo pomocne.

— PGE FKS Stal Mielec (@FksStalMielec) December 1, 2021

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Staś

    Brawo tak ma być!