Reklama

Co z pediatrą w nocnej i świątecznej opiecie? "Może uda się zatrudnić stażystę"

Opublikowano:
Autor:

Co z pediatrą w nocnej i świątecznej opiecie? "Może uda się zatrudnić stażystę" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miesiąc temu radny powiatowy Antoni Skawiński w imieniu mieszkańców powiatu mieleckiego zwrócił się z prośbą do mieleckiego starostwa aby w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej zatrudnić lekarza pediatrę. Na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Stanisław Lonczak przyznał, że wciąż nie ma chętnych na tę posadę, ale poszukiwania trwają.

Radny powiatowy Antoni Skawiński w imieniu mieszkańców Powiatu Mieleckiego zwrócił się z prośbą do mieleckiego starostwa aby chore dzieci podczas nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przyjmował lekarz pediatra. Na takie rozwiązanie już od wielu lat czekają rodzice małych dzieci. Czy w końcu uda się to zrobić?   


   - Z pomocy lekarskiej podczas zamknięcia poradni i ośrodków zdrowia bardzo często muszą korzystać rodzice z chorymi dziećmi. Bardzo ważne jest aby porady lekarskiej udzielił lekarz specjalista - pediatra. Brak pediatry na dyżurze może spowodować złą diagnozę oraz zagrożenie zdrowia i życia dziecka - argumentuje swój wniosek radny Antoni Skawiński.


Odpowiedź szpitala jak i władz powiatu mieleckiego na wniosek radnego nie była jednoznaczna.

    - Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu - Jarosław Kolendo - mając na względzie dobro pacjenta dołoży wszelkich starań aby w Poradni Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej dzieci przyjmował lekarz pediatra - przekazały władze powiatu, które taką deklarację otrzymały od dyrektora mieleckiego szpitala.

Kwestię pediatry poruszono znów na poniedziałkowej sesji Rady Powiatu.

- Z odpowiedzi nic dobrego nie wynika - zauważył radny Antoni Skawiński. - W powiecie mieleckim rodzice z chorymi dziećmi są kierowani do innych szpitali, wiele kilometrów dalej, szczególnie kiedy lekarz nie przyjmuje prywatnie, w okresie świątecznym i czasie wolnym. Rodzice zbierali podpisy pod wnioskiem, żeby pediatrę zatrudnić. W odpowiedzi czytamy, że dyrektor szpitala będzie czynił starania. Ale te starania nie mogą trwać latami! Nie może tak być, szczególnie teraz, gdy mamy zagrożenie zdrowotne dla dzieci.  by w tak dużym środowisku jak powiat mielecki rodzice z chorymi dziećmi musili być kierowani do Tarnobrzega czy Dąbrowy. Kolejny raz składam wniosek do starosty, aby tej sprawie nadać priorytet.

Głos zabrał również starosta, Stanisław Lonczak.

- Mamy kilku pediatrów, którzy bardzo chętnie otwierają prywatne gabinety w nocy o północy dla pacjentów, natomiast nie chcą absolutnie pracować w świateczno-nocnej opiece medycznej - powiedział. - Było dziesiątki różnych rozmów, namów i trzeba by było płacić wielki pieniądze, na które szpitala nie stać, kilakrotnie większą stawkę niż mają w prywatnej praktyce. Nie będziemy ustawać w próbach zdobycia lekarza, może jakiegoś stażysty. Ta sprawa bardzo leży nam na sercu - przekonywał starosta Lonczak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy