Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 48/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 48/2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od tygodnia z kranów w domach mieszkańców gminy Przecław leje się skażona woda. W gminnym wodociągu sanepid wykrył bowiem bakterie z grupy coli, niebezpieczne dla człowieka. To nie koniec złych wieści. System ostrzegania ludności też okazał się bardzo zawodny... - nasz raport na temat sytuacji w gminie Przecław w najnowszym KORSO.

 

Tragiczne potrącenie
Szybko zapadający zmierzch, chłód, deszcz to warunki, które nie sprzyjają poruszaniu się jednośladem. W miniony czwartek (21 listopada) doszło do dwóch potrąceń rowerzystów, niestety jeden z nich zakończył się tragicznie.

 

Pomysły na rozwiązanie problemu
Temat wody w gminie Przecław zainteresował grupę mieszkańców, którzy w piątek, 22 listopada, zgromadzili się przed siedzibą Urzędu Gminy Przecław i przekazali swoje propozycje rozwiązania problemu z wodą. Protestujący myśleli, że do nich dołączą inni mieszkańcy gminy, ale ostatecznie na manifestacji pojawiło się tylko czterech panów.

 

Pierwszy rok za nim
Jacek Wiśniewski sprawuje swój urząd już rok. Dokładnie w listopadzie 2018 roku mielczanie zdecydowali, że to on, a nie Fryderyk Kapinos, będzie prezydentem Mielca.

 

Nowe inwestycje na lotnisku
Wzrost atrakcyjności mieleckiego lotniska, a co za tym idzie, pobudzenie ruchu związanego z krótkodystansowymi lotami biznesowymi – to główny cel zarządzających lotniskiem, którego osiągnięcie, za sprawą przeprowadzonych w ostatnim czasie inwestycji, jest coraz bliżej.

 

Prezydent w USA
Jacek Wiśniewski uczestniczył w specjalnym programie rozwoju umiejętności przywódczych. Program organizował Departament Stanu USA dla prezydentów i burmistrzów polskich miast. Jacek Wiśniewksi został tam skierowany przez Fundację "Szkoła Liderów", której jest absolwentem.

 

Pytania bez odpowiedzi
2019 rok powoli zbliża się do końca, a kluby sportowe nadal nie wiedzą, na jakie wsparcie mogą liczyć od stycznia. Choć termin ostatecznych rozstrzygnięć zbliża się wielkimi krokami, to zamiast znać więcej odpowiedzi, wciąż mnożymy kolejne pytania.

 

Śpiewająca przygoda
W jednym z programów rozrywkowych, The Voice of Poland, mieliśmy przyjemność oglądać Adriana Burka, młodego mężczyznę pochodzącego z naszego regionu. Jak to się stało, że zdecydował się wziąć w nim udział oraz jak wygląda teraz jego życie? Na te i wiele innych pytań udzielił nam odpowiedzi w naszym cotygodniowym cyklu "Rozmowy z Korso".

 

Sportowiec Roku 2019
Wybieramy najlepszych
Trwa głosowanie na najlepszych sportowców i trenerów mijającego powoli roku. Na swoich faworytów można głosować za pomocą kuponów z gazety, jak również SMS-ami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE