Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 47/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 47/2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo że temperatura na zewnątrz jeszcze nie przypomina tej zimowej, to sezon grzewczy trwa, okna są szczelnie zamknięte, a kratki wentylacyjne zatkane, "bo ciągnie"... Do zimy jeszcze daleko, a niewidzialny przeciwnik - czad - już raz zaatakował. Skutecznie...

Długi weekend na drogach
Za nami kolejny przedłużony weekend. Policyjne działania trwały cztery dni, zakończyły się w poniedziałek późnym wieczorem. W tym czasie doszło do 18 wypadków, w których jedna osoba poniosła śmierć, a 19 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 42 nietrzeźwych kierowców.

 

Alkohol na cemencie i bruku
Czy Mielec jest miastem, do którego zaprosiłbyś przyjaciół, żeby pochwalić się swoim miejsce na ziemi? - takie pytanie zadaliśmy naszym czytelnikom w internetowej ankiecie. Choć punktem wyjścia była sytuacja na mieleckiej starówce, gdzie, szczególnie w okresie letnim, istniał spory problem z "panami lubiącymi się napić pod chmurką", to temat rozrósł się. Jak się okazuje, Mielec nie jest postrzegany przez jego mieszkańców zbyt pozytywnie...

 

Niezwykłe odkrycie historyczne w regionie
Akcję przeprowadzono w sobotę (16 listopada) na polach w Niwiskach - a nie jak podają niektóre media w Trześni koło Mielca. Miejsce wykopu znajdowało się po prawej stronie drogi, jadąc od Kolbuszowej. O odkryciu pisze grupa Relic Hunter na swoim profilu na Facebooku.

 

Nowa minister z Podkarpacia
W zeszłym tygodniu Prezydent RP Andrzej Duda powołał rząd premiera Matusza Morawieckiego. Ministrem funduszy i polityki regionalnej została Małgorzata Jarosińska-Jedynak, pochodząca z Podkarpacia, wieloletni pracownik urzędu marszałkowskiego, ekspert ds. Funduszy Europejskich.

 

Męskie sprawy
Są tematy, które często zawstydzają nas, dorosłych. Sprawy dotyczące "obszarów" na co dzień zakrywanych. Ale czy w kwestii zdrowia nie powinniśmy stanąć na wysokości zadania i obalić wszystkie mity. Kobiety mają swój różowy październik, a mężczyźni listopad zamieniają na Movember.

 

Odszedł Kazimierz Totoń
W sobotę, 16 listopada, zmarł wieloletni przewodniczący Rady Osiedla Żeromskiego i radny miejski kadencji 2014 - 2018, Kazimierz Totoń.

 

Fotele czekają na pana
Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, istnieją jeszcze na tym świecie ludzie o dobrych sercach, którym leży na sercu dobro innych. Nieznany dobroczyńca ofiarował swoje własne, prywatne fotele na użytek leśnych zwierząt na osiedlu Łuże.

 

Rusza budowa obwodnicy Radomyśla
Długo wyczekiwana inwestycja drogowa na Podkarpaciu będzie w końcu realizowana. Mowa o budowie obwodnicy Radomyśla Wielkiego w ciągu drogi wojewódzkiej 984. W połowie listopada plac budowy został przekazany wykonawcy.

 

Jublileusz Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej
Jesteśmy z Wami od 55 lat
Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej jest jedną z najstarszych organizacji pozarządowych działających od 55 lat w Mielcu i powiecie mieleckim. Skupia osoby, które tworzyły i nadal tworzą mielecką kulturę.

 

Sportowiec Roku 2019
Znamy nominowanych - zaczynamy głosowanie!
Po trzech tygodniach przeznaczonych na nominacje sportowców i trenerów, teraz zaczynamy już właściwie głosowanie. Potrwa ono przez ponad miesiąc i zakończymy je przed świętami Bożego Narodzenia. Uroczysta gala, na której poznamy zwycięzców, odbędzie się 10 stycznia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE