Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 43/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 43/2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O tym, że w szpitalu specjalistycznym w Mielcu źle się dzieje, wiadomo już od dawna. Dług wciąż rośnie, poprzedni kredyt jeszcze niespłacony, a już planowane jest zaciągnięcia kolejnego. Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej, w końcu doszło do tego, że ograniczono liczbę przyjęć na oddziały ... Czy możemy czuć się bezpieczni? Czy w potrzebie nie odeślą nas umierać do domu?

Raz, dwa, trzy, kamera patrzy
W ostatnim numerze Korso poruszaliśmy temat nagrywania obrad Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Mielec. Co prawda gmina wciąż milczy, jeśli chodzi o opinię w tej sprawie, ale na naszych łamach wypowiada się jeden z głównych bohaterów "afery kamerkowej".

 

Budżet Obywatelski
Znamy wyniki głosowania
Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski ogłosił wyniki głosowania w budżecie obywatelskim. Inwestycje i projekty będą realizowane w 2020 roku. Władze miasta chwalą aktywność mieszkańców zaangażowanych w głosowanie, ale też zapewniają, że "od stycznia biorą się za refleksję nad regulaminem głosowania" - to nawiązanie do kontrowersji, jakie pojawiły się przy tegorocznej edycji.

 

Nie potrzebuję terapii. Chodzę na chór
W październiku tego roku Chór Nauczycielski Akord ZNP i SCK obchodzi jubileusz 50-lecia. To znakomita okazja, aby przedstawić wybitnych chórzystów oraz przyjrzeć się ich przygotowaniom do występów na scenie. Temat przedstawiła nam Barbara Maj - prezes chóru, która z gęsią skórką na rękach opowiada o pasji do muzyki.

 

Szpital ogranicza przyjęcia
Mielecki szpital podjął decyzję o czasowym ograniczeniu liczby łóżek na dwóch oddziałach: wewnętrznym i kardiologii. Władze placówki tłumaczą to nagłym uszczupleniem obsady lekarskiej. Dyrektor lecznicy zabrał głos w tej sprawie.

 

Gdy kurz wyborczy już opadł
Wielu komentatorów uważa, że ostatnie wybory parlamentarne były bardzo ważne. Po pierwsze była to weryfikacja działań rządu i partii, która od czterech lat ma władzę. Z drugiej jednak strony, dla samego Podkarpacia to był test, jak w naszym regionie zmieniają się poglądy polityczne.

 

Wiśniewski komentuje zmiany kadrowe
Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski odniósł się do swojej ostatniej decyzji w związku ze zmianą szefa miejskiej edukacji. Wydziałem nie kieruje już Arkadiusz Gałkowski. Miasto ogłosiło konkurs na nowego naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE