Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 42/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 42/2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielny wieczór mieszkańcy Mielca i powiatu wstrzymali oddech. Co się wydarzy? Czy będziemy mieć swojego przedstawiciela w sejmie? Czy ktoś zadba o nasze interesy? Wiadomo, że koszula najbliższa ciału... Po kilku godzinach stało się jasne, że nie jeden, a najprawdopodobniej dwóch posłów opuści Mielec, by zasiąść w sejmowych ławach.

Mielec będzie mieć posłów
To już pewne. Mielec będzie mieć reprezentantów w polskim parlamencie. Wstępne jeszcze nie do końca ustalone wyniki przypisują mandat poselski Fryderykowi Kapinosowi i Krystynie Skowrońskiej. Jeśli ten scenariusz się potwierdzi, to Mielec przez najbliższe cztery lata będzie miał wsparcie dwóch posłów!

 

Przestępstwo wyborcze w Mielcu
Na ulicy Wojsławskiej w Mielcu kobieta wyniosła kartę do głosowania z lokalu wyborczego. Policja odnotowała także dwa przypadki zakłócenia ciszy wyborczej.

 

A może ktoś sobie nie życzy?
Dawno, dawno temu, 30 września w gminie Mielec zebrała się komisja rewizyjna. Na sali było pięciu radnych i inspektor Śliwa. Komisja w założeniu miała dyskutować o finansowaniu jednostek OSP. Miała, ale nie dyskutowała. Dlaczego? Wszystkiemu winne są te natrętne oczy kamery...

 

Senacki pogrom
W wyborach do Senatu panowały inne zasady niż do Sejmu. Mieszkańcy naszego powiatu mieli łatwe zadanie, gdyż musieli decydować tylko między przedstawicielem Prawa i Sprawiedliwości lub Koalicji Obywatelskiej. A że Podkarpacie PiS-em stoi, wynik mógł być tylko jeden.

 

Tak głosowały gminy
Mieszkańcy gmin powiatu mieleckiego w zdecydowanej większości zagłosowali na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast na pozostałych miejscach wybrali inaczej niż pokazały ogólnopolskie wyniki.

 

Rzochowski legionista
Legiony Piłsudskiego formowane były z mieszkańców całego zaboru austriackiego, tzw. Królestwa Galicji i Lodomerii. Jednym z ochotników, którzy zgłosili się do nowo powstałego oddziału, był Michał Bukowski – 19 -letni rzochowianin. Historia przepadłaby, gdyby nie rzochowski ksiądz.

 

Grał w Stali, teraz jest w reprezentacji
Kariera Radosława Majeckiego pędzi niczym najszybszy bolid Formuły 1. Zawodnik, który jeszcze kilkanaście miesięcy temu bronił w mieleckiej Stali, teraz został powołany do pierwszej reprezentacji Polski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE