W Belwederze odbyła się uroczysta Gala Finałowa II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Filmowego „Prowadź nas św. Janie Pawle II”, którego tegorocznym hasłem było: „Karol Wojtyła – jak odkrywać swoje talenty”. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło młodych twórców z całej Polski, którzy poprzez swoją pracę pokazali, że nauczanie św. Jana Pawła II wciąż inspiruje kolejne pokolenia do rozwijania talentów, pracy nad sobą i służby innym.
Szczególne powody do dumy mają mieszkańcy Podkarpacia. Wśród laureatów znaleźli się:
- Maksymilian Karaś z Leżajska – I miejsce w kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne,
- Milena Kamińska z Leżajska – I miejsce w kategorii szkół podstawowych,
- Oskar Baran z Sędziszowa Małopolskiego – wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych,
- Maciej Rodzinka z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu – wyróżnienie w konkursie filmowym.
Każdy uczestnik konkursu w konkursie filmowym nagrał krótki, maksymalnie 150‑sekundowy film do mediów społecznościowych w dowolnej technice smartfonem, w orientacji pionowej lub poziomej. Film mógł przedstawiać scenkę teatralną według fragmentu dzieła literackiego Karola Wojtyły, scenę z przedstawienia z jego udziałem, recytację lub poezję śpiewaną, a w przypadku filmu grupowego uczestnikiem konkursu jest jeden uczeń – autor filmu. Maciej Rodzinka został wyróżniony właśnie w tej kategorii.
Komentarze (0)