Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 41/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 41/2019 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kwestie pieniędzy zawsze bywają drażliwe. A jeśli w grę wchodzą podwyżki dla osób wybranych przez naród do sprawowania władzy, to sprawa robi się tak trudna, że nie można rozmawiać o niej bez emocji. Nie udało się to w każdym razie członkom Rady Gminy Mielec. Ostatnia sesja bawi więc niczym dobry kabaret...

Poważne opóźnienie
Budowa nowej hali sportowej niedawno się rozpoczęła, a już jest poważne opóźnienie. Według niektórych informacji wynosi ono już ok. pół roku! Czy możliwe jest więc zachowanie terminu oddania obiektu, który pierwotnie był planowany na zimę 2021 roku?

 

Znikąd pomocy
Sytuacja, w której znalazła się pani Zofia z gminy Radomyśl Wielki, nie jest godna pozazdroszczenia. Jest wręcz tragiczna. W lutym tego roku doznała wylewu. Od tego czasu leży unieruchomiona w swoim domku, zdana całkowicie na łaskę innych. Tylko z tą łaską nie jest wcale tak łatwo...

 

Smaczki z mieleckiej debaty
Dobrze raz na cztery lata posłuchać, jaki plan na Polskę mają kandydaci do sejmowych ław. Dzięki ich obietnicom można pomarzyć, jak mogłoby wyglądać życie... Tylko w naszej debacie trafiło się kilka ciekawych smaczków. Benzyna za 3 złote, obniżone podatki, 200 złotych dla każdej krowy...

 

Rozmowy z Korso
Potrzeba nowych rozwiązań
Publikujemy wersję drukowaną wywiadu, jaki udzielił nam marszałek Władysław Ortyl dla portalu Korso.pl w cyklu "Rozmowy z Korso".

 

Hetman na muralu
18 września na ulicy Warneńczyka na osiedlu Smoczka powstał ogromny mural z inicjatywy Stowarzyszenia "Odrodzony Mielec". Wizerunek, który się na nim ukazał, to hetman wielki koronny Mikołaj Mielecki. Dla większości mielczan jest to jednak postać enigmatyczna, pomimo tego, iż należał on do rodu, który był założycielem naszego miasta i władał nim przez wiele pokoleń.

 

IV Mieleckie Dni Seniora
W piątek, 4 października, o godzinie 12:00 rozpoczęła się już czwarta edycja Dni Seniora w Mielcu. Zostały one zorganizowane z inicjatywy Mieleckiej Rady Seniorów oraz Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Celem wydarzenia było pobudzenie seniorów do aktywnego życia.

 

Kiedy w szkole pisało się piórem...
System edukacji przechodził wiele reform. Zmieniają się czasy, technologie, wymagania uczniów, nauczycieli i rodziców. Specjaliści szukają najefektywniejszego rozwiązania, które zadowoli wszystkich. Póki co wróciliśmy do starego modelu szkoły podstawowej ośmioklasowej. A jak szkołę pamiętają nasi dziadkowie? Zapytaliśmy o to naszego najstarszego rozmówcę, pana Stanisława Skrzypka, który bardzo dobrze pamięta przedwojenną edukację.

 

Jak głosowaliśmy?
Ostatnie wybory parlamentarne miały miejsce w 2015 roku i wtedy wygrało Prawo i Sprawiedliwość. W maju 2019 roku miały miejsce wybory do Parlamentu Europejskiego. PiS poprawił swój wynik, zdobywając jeszcze więcej głosów. Postanowiliśmy sprawdzić, jak głosowali Polacy w 2015 i w maju 2019 roku.

 

Szpital dostał pieniądze... a dyrektor rozczarowany
Mielecki szpital otrzymał prawie 54 tysiące złotych na pokrycie wzrastających kosztów funkcjonowania w tym roku. Dyrektor lecznicy jest rozczarowany tak niską kwotą, a dług rośnie w bardzo szybkim tempie.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE