Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 36/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 36/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za dom, garaż, taras, wybrukowany podjazd, które zmniejszają powierzchnię retencji wód opadowych, trzeba będzie wnosić specjalne opłaty. Dotyczyć one będą również osób mieszkających w blokach. Nowa danina deszczowa jest aktualnie w konsultacjach publicznych, które mają się zakończyć do połowy września. Kiedy wejdzie w życie, na razie nie wiadomo, ale prawdopodobnie w przyszłym roku.

 

Maja z Mielca potrzebuje pomocy
Maja Watracz z Mielca ma tylko 3 latka, a już od urodzenia walczy z ciężkimi chorobami. Polidaktylia, szpotawość stopy lewej, niedorozwój kości udowej, zniekształcenie stawu biodrowego, zakotwiczenie rdzenia kręgowego - te schorzenia sprawiają, że Maja nie może biegać z rówieśnikami, a jej życie kręci się wokół szpitali. Możemy jej pomóc!

 

Wkrótce ruszy rozbudowa sądu
Rozstrzygnięty został przetarg na rozbudowę Sądu Rejonowego w Mielcu. Swoje oferty złożyło siedem firm. Najniższą cenę zaoferowała firma FB Arkada Mielec i to ona będzie prowadzić tę inwestycję.

 

Mandaty za niesegregowanie śmieci
Straż miejska zyskała dodatkowe uprawnienia w walce z osobami, które nie segregują śmieci albo podają nieprawdziwe informacje w składanych deklaracjach śmieciowych. Będą to mandaty. Dotyczy to również Mielca i działającej tu straży miejskiej.

 

PZL Mielec zacieśnia współpracę z Romaero
Na mocy porozumienia pomiędzy PZL Mielec a rumuńskim Romearo w Bukareszcie powstanie nowe centrum serwisowania, obsługi technicznej, napraw i przeglądów (MRO) cywilnych i wojskowych śmigłowców Black Hawk. Dokument podpisano 4 września w Bukareszcie.

 

Policja zlikwidowała nielegalną uprawę
Mieleccy policjanci ustalili i zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który na działce rekreacyjnej w Woli Mieleckiej (gm. Mielec) uprawiał konopie indyjskie.

 

Duże opóźnienia na Królowej Jadwigi
Remont ulicy Królowej Jadwigi ruszył w lutym, a planowany termin jego zakończenia mija 30 września. Jednak, jak pokazuje rzeczywistość, wykonawcy będzie bardzo trudno zmieścić się w tym terminie. Mieszkańcy alarmują, że magistrat powinien przyspieszyć prace remontowe, bo w takim tempie to nie wiadomo, czy uda się zrealizować remont nawet do czasu listopadowego święta zmarłych.

 

Pojawiły się pierwsze pociągi
Nowym torem z Mielca do Kochanówki ruszyły pierwsze pociągi. Na razie towarowe. Jak się planuje, osobowe powinny się pojawić przy końcu roku.

 

"Dedal" dla Czesława Kolisza i Marka Dykasa
Tegoroczne Spotkanie Lotniczych Pokoleń miało trochę inny charakter ze względu na pandemię koronawirusa. Nieco mniejsze spotkanie miłośników mieleckiego lotnictwa miało miejsce w ostatni piątek, 4 września, w restauracji "Iskierka" w Mielcu. Spotkanie poprowadził Janusz Chojecki z Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.

 

Spór w trakcie remontu drogi
Każdy remont drogi niesie ze sobą utrudnienia. Ale modernizacja ulicy Przemysłowej w Mielcu oprócz niedogodności w ruchu doprowadziła do sporu między inwestorem, czyli Urzędem Miejskim w Mielcu, a właścicielami działki przy ulicy Długiej. Wzajemnych oskarżeń nie brakuje, a inwestycja zmierza ku końcowi.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE