Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 29/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 29/2020 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Piłkarze Stali Mielec awans do ekstraklasy wywalczyli w Sosnowcu, wygrywając w piątek (17 lipca) z miejscowym Zagłębiem 3:0. Mimo późnej pory mieleccy kibice ofiarnie czekali na piłkarzy, którzy tuż przed północą pojawili się przed klubowym stadionem przy ul. Solskiego. Błyskały race i flesze aparatów. Wszyscy chcieli zrobić zdjęcia bohaterom dnia. Zabawa, śpiewy, radość, emocje trwały do późna w nocy!

 

Oddział dermatologiczny do likwidacji
- Nie będziemy trzymać pacjenta parę dni po to, żeby ktoś miał pracę - mówi starosta mielecki Stanisław Lonczak. W przedłożonym radnym powiatowym planie naprawczym szpitala znalazł się zapis o przeniesieniu usług dermatologicznych do oddziału wewnętrznego i tak zwanej hospitalizacji jednego dnia albo opieki ambulatoryjnej.

 

Absolutorium i wotum po burzy
Po długiej i żywej dyskusji zarząd powiatu na ostatniej sesji (16 lipca) niejednogłośnie otrzymał wotum zaufania i absolutorium z realizacji budżetu. Przeciw zagłosowali wszyscy obecni radni z opozycji (PiS). Sprawującym władzę zarzucali niezrealizowanie wszystkich zaplanowanych inwestycji, ich brak w dziedzinie edukacji i konflikty w szkołach ponadpodstawowych.

 

Nawałnica nad miastem
Zalane drogi, połamane drzewa, a także podtopione piwnice. To efekt gwałtownej burzy, która przeszła w niedzielę (19 lipca) przez Mielec. Mimo że burza trwała kilkanaście minut, narobiła sporo szkód.

 

Nadal nic nie wiadomo
Jesienią 2019 roku w Mielcu pojawił się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przy okazji kampanii wyborczej w wyborach parlamentarnych. Mówił wtedy, że mielecka prokuratura nie powinna zamykać śledztwa w sprawie mieleckiego Kronospanu.

 

Jakiego Mielca potrzebujemy
Tematy edukacja oraz przedsiębiorczość zdominowały debatę poświęconą kierunkom rozwoju Mielca. Debata, która odbyła się we wtorek, 14 lipca, w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym SCK i miała charakter otwarty, transmitowana była także na portalu KORSO.pl.

 

Powolna agonia branży turystycznej
Lato i sezon wakacyjny w pełni. Najlepszy okres dla branży turystycznej. Ale nie w tym roku. Koronawirus sprawił, że branża turystyczna na wiele miesięcy została zamrożona i stała się największą ofiarą pandemii. Przewoźnicy autokarowi, biura podróży, przewodnicy turystyczni od marca do dziś nie zarobili nic. Niewiele lepiej jest w hotelarstwie i gastronomii. Jak się szacuje, tylko do sierpnia tego roku straty branży turystycznej sięgną 17 mld zł.

 

Po 24 latach Stal w Ekstralidze
Spełniło się marzenie wszystkich kibiców w naszym mieście. Po 24 latach przerwy PGE Stal Mielec znów zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Awans do PKO BP Ekstraklasy mielczanie zapewnili sobie dwiema wygranymi z ubiegłego tygodnia. Najpierw wygrali u siebie z Chrobrym Głogów, by kilka dni później rozbić Zagłębie Sosnowiec.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE