Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 24/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 24/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy znowu wyszli na ulicę, aby walczyć o poprawę jakości powietrza w Mielcu. Symbolem drugiego marszu była czerwona kartka - wyraz sprzeciwu wobec działalności firmy Kronospan oraz ostrzeżenie dla polityków.

Mielec miał skrzydła. Teraz ma opary dymu
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska jest bezradny, Kronospan to bandyta, a miasto zapewnia fabryce "czyste papiery" - to wszystko można było usłyszeć na zebraniu grupy roboczej do spraw czystego powietrza w Mielcu.

Zapłacimy więcej za wodę i ścieki
Najdroższa woda jest w Mielcu. Za ścieki najwięcej płacą mieszkańcy Tuszowa Narodowego. Najtaniej - w Gawłuszowicach i Wadowicach. Ale nawet tam będzie coraz drożej.

Surowe kary za niebezpieczne psy
Ograniczenie wolności i grzywna do 5000 zł będą groziły właścicielowi zwierzęcia, które stwarza niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia innych osób. Zaostrzone zmiany w prawie przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Tysiąc złotych za 20 medali
Kontynuujemy temat finansowania sportu dzieci i młodzieży. Tym razem przyglądamy się sytuacji Mieleckiego Towarzystwa Rakietowego, które z ubiegłorocznych mistrzostw Europy przywiozło 20 medali. Za kilka tygodni młodzi i zdolni modelarze rozpoczną rywalizację w mistrzostwach świata. Problem w tym, że klubowa kasa świeci pustkami i by wystartować w najważniejszej imprezie sezonu, najpierw trzeba będzie pójść po prośbie do sponsorów.

Nowy system zaalarmuje cały powiat
Dotychczas powiat mielecki korzystał z syren straży pożarnej w przypadku konieczności powiadomienia mieszkańców o zagrożeniu. Ten system jednak nie był w pełni skuteczny. Trwa właśnie przetarg na nowy, który w razie konieczności zaalarmuje nas wszystkich.

Przed nami lato gwiazd
Tak bogatego lata pełnego koncertów gwiazd jeszcze w Mielcu nie było! Wiemy już, kto wystąpi podczas XXI edycji Mieleckiego Festiwalu Muzycznego oraz "Dni Mielca 2018".

Czas zmian w Stali Mielec. Artur Skowronek został nowym trenerem!
Pierwszoligowa Stal Mielec ma nowego trenera. Został nim Artur Skowronek, który w swoim CV ma już pracę w klubach Ekstraklasy. Ostatnio prowadził rewelację Nice 1. ligi - Wigry Suwałki.

Popołudnie z...
Michałem Lewandowskim
Droga do spełnienia marzeń potrafi być naprawdę kręta i wyboista. Michał Lewandowski, gdy był jeszcze juniorem, dotarł z zespołem Stali Mielec do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Następnie zdecydował się na transfer do Włoch. Od tego czasu jego sportowe życie to prawdziwy rollercoaster.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE