Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 22/2020

Opublikowano: wt, 2 cze 2020 10:50
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 22/2020 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PGE Stal Mielec przegrała w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski z Lechem Poznań i odpadła z rozgrywek. Dla naszego klubu była to piękna przygoda, tak daleko w Pucharze mielczanie nie zaszli od lat 90.

Przedsiębiorcy wciąż walczą o umorzenie czynszów
Pod koniec marca 40 mieleckich przedsiębiorców dotkniętych skutkami koronawirusa zwróciło się do prezydenta Jacka Wiśniewskiego o umorzenie czynszów za wynajem lokali będących w gestii MZBM. Do dziś nikt nie otrzymał takiej pomocy. Tymczasem w wielu miastach w Polsce, w tym w Rzeszowie, zrobiono to już dawno.

 

Znów polecimy z Jasionki do Warszawy
1 czerwca PLL LOT wznowił loty pasażerskie na liniach krajowych. Wśród ośmiu portów, które znów będą działać, jest lotnisko w Jasionce koło Rzeszowa. Na razie będzie to jedno połączenie Warszawa-Rzeszów-Warszawa. Wznowienie połączeń lotniczych z Rzeszowa do Warszawy jest bardzo ważne, szczególnie dla przedstawicieli biznesu, w tym również dużej grupy przedsiębiorców działających w strefie w Mielcu.

 

Zwiększył się poziom bezrobocia na Podkarpaciu
We wszystkich województwach, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, można było zauważyć wzrost bezrobocia, przy czym w województwie podkarpackim był on największy. Stopa bezrobocia rejestrowanego na Podkarpaciu w kwietniu wyniosła 8,6% i była wyższa w odniesieniu do marca 2020 r., jak i do kwietnia 2019 roku.

 

Testy nie dla nauczycieli
Po uruchomieniu możliwości powrotu dzieci klas I-III do szkół, a wcześniej żłobków i przedszkoli pojawiły się głosy - również wśród mieszkańców Mielca, aby nauczyciele, opiekunowie i pozostali pracownicy oświaty przed rozpoczęciem pracy z dziećmi przeszli testy na obecność koronawirusa.

 

Mielecka porodówka do remontu
Jeszcze tego lata mielczanki skorzystają z nowych wnętrz Oddziału Położniczo-Noworodkowego w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego.

 

Radni alarmują w sprawie schroniska
Podczas obrad ostatniej sesji rady miasta pojawił się temat schroniska dla bezdomnych zwierząt, które prowadzone jest przez Stowarzyszenie "Oaza". Dyskusja pojawiła się podczas uchwalenia dorocznego miejskiego programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

 

Kryzys uderza w pracowników
Otwarte zostają ponownie siłownie, kluby fitness, baseny, sale zabaw, parki rozrywki, kina teatry, opery. To wszystko w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki. Do firm płyną też wciąż pieniądze w ramach "tarcz antykryzysowych" i "tarczy finansowej".

 

Mieszkańcy na straży drzew
Mieleckie stowarzyszenie "Specjalna Strefa Ekologiczna" rozpoczęło kolejne działania na rzecz zieleni miejskiej, które mają na celu wypracowanie zmiany podejścia do utrzymania drzew i zieleni miejskiej w Mielcu oraz zwiększenie świadomości mielczan w zakresie zadrzewienia miejskiego środowiska.

 

Wielki jubileusz naszej Małej Ojczyzny
18 listopada 2020 r. minie 550. rocznica lokacji miasta Mielca. Jest to wielki jubileusz, godny szczególnych uroczystości i upamiętnienia. Niestety, przygotowywany przez mielecki Komitet Organizacyjny bogaty program nie może być na razie realizowany ze względu na niezwykle groźną pandemię koronawirusa. W tej sytuacji, zanim dane nam będzie powrócić do normalnego funkcjonowania i możliwości świętowania jubileuszu, będę przypominać najważniejsze wydarzenia z dziejów naszego miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.