Reklama

Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 22/2019

Opublikowano: pon, 27 maj 2019 17:11
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 22/2019  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Setki podtopionych domów. Ludzie pakujący dobytek życia. Zwierzęta tracące schronienia. Tysiące hektarów straconych upraw. Szkoły, boiska, lotnisko, mosty też nie oparły się mocy żywiołu.

Polityka u powodzian
Od zeszłego wtorku południowa część Polski zmagała się ze skutkami długotrwałych intensywnych opadów. Wiele lokalnych dróg było zalanych, woda wdzierała się do domów i na pola. Trwała walka o utrzymanie wałów przeciwpowodziowych. W naprawie powstałych wyrw czy przecieków zaangażowane były wszystkie służby ratownicze oraz wojsko. Z wizytą do powodzian wybrali się najważniejsi politycy w kraju, prezydent Andrzej Duda oraz premier Morawiecki.

 

Niebezpieczne dachowanie
W niedzielę (26 maja) około godz 16.00 doszło do niebezpiecznie wyglądającego dachowania na drodze Mielec - Połaniec.

 

Czytelnicy pytają. MPGK odpowiada
Wielu mielczan ma dość brudnego otoczenia. Chce segregować odpady i robić to dobrze! Pytają MPGK, jak na co dzień walczyć o czyste środowisko. To wspólna akcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i redakcji Korso.

 

Tadeusz Siemek odchodzi z magistratu
Tadeusz Siemek (były wiceprezydent Mielca) odchodzi z mieleckiego magistratu. Jakiś czas temu złożył swoją ofertę w otwartym konkursie na stanowisko sekretarza gminy Borowa.

 

Kto wygrał?
Wybory do Parlamentu Europejskiego mamy już za sobą. Teraz przyjdzie czas dla polityków na podsumowania i analizy. Bez względu na ostateczny wynik podany przez PKW wiadome jest, że wygranymi jesteśmy my - cały naród. Nikt nawet ze specjalistów nie spodziewał się tak wysokiej frekwencji. Wynik 45,42%, przy wcześniejszych niecałych 25%, to rekordowe osiągnięcie. Specjaliści będą wnikliwie badać to zjawisko i dociekać, co wywarło wpływ na nas i zachęciło do oddawania głosów.

 

Wciąż bije na chwałę Pana
W tym roku minie osiemdziesiąt lat od wybuchu II wojny światowej. Nie ma co się oszukiwać - coraz mniej jest żyjących świadków tamtych wydarzeń, najczęściej tamte historie znamy już tylko z opowieści następnego pokolenia, które wysłuchiwało je od rodziców i dziadków. A jest przecież wielu nieznanych bohaterów, o których pamięć nie powinna zaginąć.

 

Wreszcie koniec czekania. Rusza budowa nowej hali sportowej!
Dla wielu mielczan to najważniejsze wydarzenie tego półrocza w naszym mieście. Po wielu perturbacjach, kłótniach i problemach nareszcie rusza budowa nowej hali sportowej. Ma być gotowa za dwa lata, a my w specjalnym raporcie postanowiliśmy przypomnieć wszystkie najważniejsze momenty, który doprowadziły nas do chwili, gdy nowa hala sportowa wreszcie zacznie mieć realne kształty.

 

Piłka nożna
Przede wszystkim pierwszy zespół
W Centralnej Lidze Juniorów do lat 17 trwa runda wiosenna. Drużyna PGE Stali Mielec spisuje się w niej bardzo przyzwoicie, dając nadzieję, że występujący w niej zawodnicy w przyszłości wzmocnią pierwszy zespół.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.