Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 13/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 13/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wynocha, wynocha! - Tak w Niedzielę Palmową skandował kilkunastotysięczny tłum protestujących mieszkańców Mielca i okolic. Zdaniem protestujących, Kronospan, zakład produkujący płyty wiórowe i drewnopochodne, zatruwa powietrze w mieście i jego okolicy.

Przetarg na halę sportową unieważniony!
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji unieważnił przetarg na budowę nowej hali sportowej w Mielcu. Było to już trzecie podejście do wyłonienia wykonawcy tej strategicznej inwestycji. Kolejne nieudane.

Nie tędy droga! Protestujemy
- Jak to możliwe, żeby osoby podejmujące decyzję o przebiegu drogi wojewódzkiej za naszymi plecami wyraziły zgodę na przebieg trasy? Dodatkowo tuż obok naszych ścian, okien, a nawet na linii naszych domów, które trzeba przecież wyburzyć! - bulwersują się mieszkańcy domów w pobliżu planowanej obwodnicy w Woli Mieleckiej.

Komornik zabrał całą wypłatę
Pani Agnieszka nie ukrywa, że ma długi i komornika, który bacznie czuwa nad ich spłaceniem. Gdy 10 marca dostała wypłatę, wiedziała, że część jej pieniędzy przejmie komornik. Nie spodziewała się jednak tego, że zagarnie całe jej wynagrodzenie.

Urzędnicze roszady
Tadeusz Siemek, dotychczasowy drugi zastępca prezydenta Mielca, pozostaje w urzędzie. Natomiast kierownikiem Biura Rady Miasta została Magdalena Pękalska, zastępując przechodzącą na emeryturę Bogusławę Fleszar.

Świńska sprawa
Ponad sześćdziesięciu mieszkańców Orłowa podpisało protest przeciwko budowie wielkiej chlewni w pobliżu ich domów. Twierdzą, że nie chcą żyć w smrodzie, który ich zdaniem utrudni im życie.

"Zbawienie przyszło przez krzyż"

Ponad kilkadziesiąt osób zaangażowało się w odegranie biblijnych scen Męki Pańskiej w Glinach Małych (parafia Borowa). Premiera widowiska odbyła się w piątek, 23 marca, w kościele pomocniczym w Glinach Małych.

Popołudnie z...Cezarym Bikiem
To historia o niezwykłej pasji do niezwykłego sportu. Mielczanin Cezary Bik od kilku lat należy do najlepszych zawodników w Polsce. Wystąpił również w ścisłym finale mistrzostw świata. Sport, w którym odnosi takie sukcesy, nazywa się mountainboard.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE