Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 1/22

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso.pl

Tygodnik Regionalny KORSO nr 1/22 - Zdjęcie główne

Najnowsze wydanie Tygodnika KORSO | foto Korso.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest już najnowsze papierowe wydanie Tygodnika KORSO. Tradycyjnie do gazety dodajemy kalendarz na nowy 2022 rok. W najnowszym wydaniu KORSO dużo piszemy o pomaganiu. Jest w naszym powiecie wiele osób, które potrzebuje naszej pomocy. Nie zabraknie także aktualnych informacji z Miasta i powiatu mieleckiego. O czym piszemy? Skrót poniżej.

By nowy rok był lepszy 

Maria i jej syn Michael Furtakowie mieszkają w Padwi Narodowej. Chłopak ma 22 lata i ADHD, astmę, zespół Aspergera oraz spectrum autyzmu. Chociaż jest niepełnosprawny, bardzo chce nauczyć się programować. Żyją skromnie w drewnianym domu, który już dawno powinien być wyremontowany. Na swoje utrzymanie co miesiąc mają niespełna 2 tysiące złotych.

Pomoc dla Faustyny

9-letnia Faustyna z Kawęczyna ma zespół Downa i wadę serca. Marzeniem Faustynki jest własny, piękny, różowy pokój. Na poddaszu w jej domu czeka na nią pomieszczenie, jednak wymaga ono poważnego remontu. Dziewczynka byłaby przeszczęśliwa, gdyby udało się je odremontować i zyskałaby własną przestrzeń, w której mogłaby się wyciszyć, pobawić i pouczyć.

Tak działają oszuści

Phishing to rodzaj oszustwa, który polega na podawaniu się za inną osobę, podszywaniu się pod firmę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji, danych logowania, danych karty kredytowej, konta bankowego lub używanych haseł. Liczba oszustw tego rodzaju nieprzerwanie rośnie od 2015 roku, najlepiej ukazują to statystki prowadzone przez zespół CERT Polska.

Podwyżka dla prezydenta. "Nie zasługuje"

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Mielcu radni przegłosowali przyjęcie uchwały w sprawie podwyżki dla Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego. Wynagrodzenie zasadnicze prezydenta Wiśniewskiego będzie wynosić ponad 15 tysięcy złotych.

Nowe mieszkania na Smoczce

W dniu 28 grudnia 2021 r. w Przemyślu miało miejsce Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Południe sp. z o.o. Gmina Miejska Mielec podobnie jak inni wspólnicy przekazała aportem niepieniężnym prawo własności nieruchomości, na której mieszkania w Mielcu będą budowane. Są to działki na osiedlu Smoczka, w rejonie ulic Powstańców Warszawy, Witosa i Kahla.

Namiot nie wytrzymał

W czasie przerwy świątecznej mieszkańców miasta zaniepokoiło zdarzenie, które miało miejsce na terenie nowej miejskiej inwestycji. Chodzi o namiot pneumatyczny, który miał być zapleczem treningowym m. in. dla ekstraklasowej drużyny piłkarskiej Stal Mielec. Namiot leży. Niektórzy mówią nawet o zawaleniu się. Sprawę postanowił skomentować Urząd Miejski w Mielcu

Plan przygotowań do rundy wiosennej

Klub PGE FKS Stal Mielec na swojej stronie internetowej udostępnił plan przygotowań drużyny do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. Piłkarze zajęcia wznowią w pierwszym tygodniu stycznia 2022 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy