Reklama

Podwyżka dla prezydenta Jacka Wiśniewskiego. "Nie zasługuje na nią"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Podwyżka dla prezydenta Jacka Wiśniewskiego. "Nie zasługuje na nią" - Zdjęcie główne

Prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Mielcu radni przegłosowali przyjęcie uchwały w sprawie podwyżki dla Prezydenta Miasta Mielca, Jacka Wiśniewskiego. Wynagrodzenie zasadnicze prezydenta Wiśniewskiego będzie wynosić ponad 15 tysięcy złotych.

Podwyżka wynagrodzeń pracowników samorządowych została uchwalona w Rozporządzeniu Rady Ministrów. Podwyżki sią więc narzucone z góry i radni muszą je przegłosować.

- Zostały określone limity wynagrodzeń, które przysługują wójtom, burmistrzom, prezydentom - przpomniała sekretarz gminy Mielec, Monika Szczodry. 

Radni opozycji jasno wyrazlili jednak swoje zdanie - podwyżka prezydentowi Jackowi Wiśniewskiemu się nie należy. 

Zdaję sobie sprawę, że ustawa wymusza na nas podwyżkę dla pana prezydenta, a drugiej strony uważam, że na nią nie zasługuje - oznajmił radny klubu Prawo i Sprawiedliwośc, Robert Wójcik. - Nawet gdyby prezydent pracował bez żadnego wynagrodzenia, za darmo, to i tak dla naszego miasta nie byłoby to w mojej ocenie opłacalne, że miastem zarządza taka osoba jak pan prezydent Wiśniewski, która nie zna granic swoich kompetencji. Ja też mogę powiedzieć, że dziś przepłynę Bałtyk, a jak by się to skończyło, to wszyscy wiemy. Dla mnie panu prezentowi ktoś wyrządził wielka krzywdę, że wypromował go na to stanowisko. Jak on ją sprawuje, to wszyscy wiemy: poidełka dla ptaków, próba stworzenia sortowni śmieci na Strefie, fakt, jak twierdził na jednej z sesji, jak będziemy budować drogi do miasta, to mieszkańcy z Mielca będą wyjeżdżać. To jest taki poziom tej prezydentury - pmówił radny. 

 

- Mam nie lada zagwozdkę, co tutaj zrobić, bo ustawa definiuje, że osoby zajmujące wyższe funkcje samorządowe powinny zarabiać odpowiednio do sprawowanej funkcji i dobrze, bo stanowiska te wiążą się z dużą odpowiedzialnością, czasem również pokusami - przekonywał radny Radosław Swół z PiS-u. -  Dobry prezydent powinien dobrze zarabiać. Cieszyłbym się, gdybyśmy mieli dziś pięciostronicowe uzasadnienie i głosowali  nad podwyżką do 20 tysięcy złotych, bo prezydent na to zasłużył. Miasto Mielec nie ma dobrego prezydenta. Nie miejmy pretensji do ustawodawcy, bo poprzeczkę pan prezydent zawiesił tak nisko, ze nawet się nie wpisuje w tą ustawę, ustawodawca nie był w stanie tego przewidzieć, że będzie taki przypadek jak nasze miasto. Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że Mielec nie ma prezydenta, ale to złośliwość, bo Mielec ma prezydenta, słabego, najsłabszego w historii, ale ma, bez wotum zaufania, bez pomysłu, bez wizji, bez inicjatywy - ale ma - wyliczał.

 

Ostatecznie radni przegłosowali uchwałę: 13 osób było za, 9 wstrzymało się od głosu. 

Miesięczne wynagrodzenie przysługujące Prezydentowi Miasta Mielca obejmie:

  1. wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 8 616,00 zł,
  2. dodatek funkcyjny w wysokości 2 760,00 zł 
  3. dodatek specjalny w wysokości 3 412,80 zł, tj. 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego
Podwyżki wynagrodzeń wójtów, burmistrzów i prezydentów zostały narzucone przez ustawę o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

Podwyżka wynagrodzeń pracowników nastąpi z dniem 1 stycznia 2022 roku na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 25 października 2021 r. w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy