Reklama

Tygodnik Regionalny Korso 09/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso 09/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie cichną protesty przeciwko działalności Kronospanu. Mieszkańcy regionu w bardzo emocjonalny sposób zareagowali na nasz wywiad z marszałkiem podkarpackim na temat uciążliwości tego zakładu. Do tego Kronospan znowu miał awarię i zadymił całe miasto.

 

Oni chcą nadal rządzić w gminach - wybory 2018

W tym roku w listopadzie zaplanowane są wybory samorządowe. Zapytaliśmy obecnych wójtów i burmistrzów o plany związane ze startem w wyborach na kolejną kadencję. Niektórzy podjęli już decyzję, ale są też tacy, którzy się zastanawiają.

Burza wokół śmieci

Mieszkańcy gminy Mielec sprzeciwiają się zwiększonej opłacie za wywóz odpadów.

Nie kupuj bmw za grosze

Takie ogłoszenie powinno wzbudzić naszą wątpliwość. Są jednak osoby, które wciąż ślepo wierzą w wyjątkowe okazje cenowe.

Komfortowa spowiedź w nowym konfesjonale
W parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu pojawił się pierwszy w mieście konfesjonał szafowy. Konstrukcja jest tak zbudowana, że osoba spowiadająca się może wejść do środka i się zamknąć. Takie rozwiązanie ma poprawić komfort rozmowy z kapłanem.

Kto otruł mojego przyjaciela?

Pan Grzegorz niedawno stracił swojego pieska Luckiego. Tak bardzo się przejął śmiercią zwierzęcia, że o mało sam nie przypłacił tego życiem. Wszystko dlatego, że czworonoga ktoś otruł.

Mieszkańcy Świętej Anny muszą poczekać
Kilkanaście lat temu zamieszkali przy ul. Świętej Anny. W ubiegłym roku przekazali swoją ulicę pod zarząd miasta. Liczyli na to, że miasto zmodrenizuje drogę, postawi światła, wyleje asfalt. Tymczasem nie dzieje się zupełnie nic.

Reklamacja zakupu samochodu
Zakup samochodu obarczony jest zawsze dość dużym ryzykiem. Często jest to zakup przysłowiowego "kota w worku". Nie zawsze też istnieje możliwość ustalenia w sposób precyzyjny i niebudzący wątpliwości dotychczasowej historii samochodu. Z tego względu ważne jest uprzednie zabezpieczenie własnych interesów na wypadek ujawnienia się wad pojazdu.

Dwie Strony Madalu

Od kilku lat nie tylko  Mielcu można zaobserwować duże zainteresowanie Polaków historią współczesną. Wiele osób angażuje się w działalność grup rekonstrukcyjnych. Organizuje się wiele inicjatyw i imprez o charakterze historycznym. Od kilku lat do łask wraca zapomniana przez wielu historia żołnierzy niezłomnych, czyli środowiska tzw. powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. W Mielcu, podobnie jak w całym kraju, w  promocji historii, a także w kultywowaniu pamięci żołnierzy wyklętych, dzieje się dużo, a można powiedzieć, że bardzo dużo. Jak taką tendencję oceniają nasi komentatorzy?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE