Reklama

Tydzień Meksykański w szkole w Radomyślu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 6-8 czerwca w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II obchodziliśmy Dni Kultury Meksykańskiej, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem społeczności uczniowskiej. Uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się w różne działania prowadzone w ramach tego projektu.

,,Tyle na raz świata ze wszystkich stron świata''  pisała Wisława Szymborska w wierszu Urodziny - tak było w SP  Radomyślu Wielkim 

Dni Kultury Meksykańskiej były doskonałą okazją do poznania kultury i tradycji meksykańskich. - Dzięki przepięknym strojom, w które uczniowie byli przebrani, mogliśmy poczuć klimat Meksyku. - powiedziała koordynator projektu: mgr Barbara Żala.

Na lekcjach języka angielskiego  uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących  ciekawostek o Meksyku, a na lekcjach religii mieli okazję poznać historię cudownego obrazu Matki Bożej z Guadaluppe. Ponadto mieli okazję  zobaczyć  piękne  sombrera, poncza,  meksykańskie maski, monety, a także poznać  podstawowe zwroty w  języku hiszpańskim, którego uczyła Wiktoria z klasy 2 b. 

Uczniowie spróbowali również przysmaków kuchni  meksykańskiej zarówno na szkolnej stołówce oraz w klasach. Dla niektórych uczniów ostre smaki były sporym zaskoczeniem. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród dziewczynek była możliwość przebrania się za meksykańską malarkę Fridę Kahlo. 

- Nasi uczniowie  aktywnie włączyli się w Dni Kultury Meksykańskiej poprzez udział w konkursach z j. angielskiego, plastyki i religii. - poinformowała Barbara Żala. - Wykonali ciekawe konkursowe prace umiejętnie posługując się językiem angielskim podczas opisu poncza oraz kaktusa. Wykonanie prac  plastycznych i  opis w języku angielskim na pewno poszerzyły zasób słownictwa  oraz rozwinęły kreatywność uczniów.

Niezwykle ciekawe okazały się prezentacje multimedialne z języka angielskiego o Meksyku oraz z religii o Matce Boże z Guadalupe.

Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni, a dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych restauracji z Radomyśla Wielkiego kilkoro uczniów wylosowało zaproszenia na poczęstunek dań meksykańskich. 

- Dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie w  przygotowanie strojów. Nauczycielom i Uczniom za aktywny udział w Dniach Kultury Meksyku a Ambasadzie Meksyku w Warszawie za przekazanie materiałów  o Meksyku. Piękne, intensywne kolory i barwy strojów pozwoliły  poczuć koloryt i egzotykę Meksyku. Celem Dni Kultury Meksykańskiej było rozwijanie swoich pasji, poszerzenie wiedzy i przekazanie uczniom, że warto uczyć się języków obcych oraz poznawać kulturę innych krajów. Zatem, do zobaczenia za rok! - podsumowała wydarzenie koordynator projektu.

                                                   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy