Reklama

Turniej "Mieleckie Skrzydła"

Opublikowano:
Autor:

Turniej "Mieleckie Skrzydła" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca w sobotę 25 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu przy ulicy Jagiellończyka odbył się Turniej Szermierczy – Mieleckie Skrzydła.

Organizatorami tej imprezy były dwa mieleckie kluby zajmujące się szermierczym szkoleniem – MKS Gryf Mielec i PTG Sokół 1893 Mielec. Wychowankowie tych klubów od lat odnoszą wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej, a także międzynarodowej.

Z tej okazji trenerzy Zbigniew Żola (Sokół) i Lesław Lechociński (Gryf) z rąk wykonującego zadania i kompetencje Prezydenta Miasta Mielca Jana Myśliwca odebrali okolicznościowe dyplomy i upominki.

Zarząd klubu MKS Gryf Mielec reprezentowany przez prezesa Mirosława Basara uhonorował także swoich złotych medalistów w drużynie oraz medalistów indywidualnych Mistrzostw Polski w szpadzie w kategorii młodzik: Piotra Urbana, Pawła Urbana, Szymona Tarachanowicza i Macieja Kaźmierskiego.

Zorganizowany po raz pierwszy turniej Mieleckie Skrzydła miał zarówno krajową (m.in. kluby z Wrocławia czy Lublina) jak i międzynarodową obsadę (Słowacja, Ukraina). Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt. Zawody były jednocześnie mistrzostwami województwa podkarpackiego. Emocji w pojedynkach zarówno wśród najmłodszych jaki i najstarszych zawodników nie brakowało. Mieleccy zawodnicy walczyli jak zwykle bardzo dobrze zajmując w zawodach czołowe lokaty.

Do wzorowego zorganizowania tej imprezy oprócz działaczy obu mieleckich klubów, dzięki zaangażowaniu osobistemu i finansowemu walnie przyczynili się rodzice naszych szermierzy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE