Reklama

Trwa odbudowa mostu przez rzekę Babulówkę

Opublikowano:
Autor:

Trwa odbudowa mostu przez rzekę Babulówkę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęła się odbudowa mostu przez rzekę Babulówkę w miejscowości Dębiaki. Powiat Mielecki uzyskał dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwietniu przyznał promesy na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Do Powiatu Mieleckiego trafiło wsparcie w kwocie 540 tys. zł. Dofinansowanie przeznaczone jest na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2013-2015. Dzięki pozyskanym przez samorząd Powiatu Mieleckiego środkom zostanie  odbudowany most przez rzekę Babulówkę w ciągu drogi powiatowej Tuszów Narodowy- Sarnów – Ostrowy Baranowskie w miejscowości Dębiaki. 
- W tej chwili stary most jest już rozebrany i trwa intensywna praca przy budowie nowego obiektu. Myślę, że w przeciągu dwóch miesięcy most zostanie oddany do użytku – powiedział starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła tuż po wizytacji na miejscu odbudowy mostu. 

Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu została firma FPHU REMOST Józef Siry i wspólnicy sp.j., 39-200 Dębica. Całkowity koszt inwestycji to 688 556,53 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE