Jak informowaliśmy już wcześniej termin składania ofert na rachmistrzów spisowych to 1 - 9 lutego 2021 r. Oferty możemy złożyć osobiście w siedzibach poszcególnych urzędów miast i gmin lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na skrzynkę e-mailową danego urzędu, platformy ePUAP albo operatora pocztowego (w tym m.in. Poczty Polskiej, firm kurierskich)
Ze szczegółowymi zasadami i warunkami składania ofert na rachmistrza spisowego należy się zapoznać na stronach urzędów, które ogłosiły już odpowiednie nabory.
Jakie warunki powinien spełniać kandydat na rachmistrza spisowego
• mieć ukończone 18 lat,
• cieszyć się nieposzlakowaną opinią,
• posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
• posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie,
• nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Do głównych zadań rachmistrza spisowego będzie należało przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego z zainstalowaną aplikacją formularzową.
Ile zarobi rachmistrz?
Swoją pracę rachmistrzowie będą wykonywać w oparciu o umowę zlecenie, którą podpiszą z dyrektorem urzędu statystycznego – jako zastępcą wojewódzkiego komisarza spisowego.
Ich wynagrodzenie zależeć będzie od formy zebrania informacji. Za każdy wywiad bezpośredni z osobą spisywaną będzie to 7 zł brutto a za przeprowadzony wywiad telefoniczny - 4 zł brutto.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.