Reklama

Toniemy w długach. Rekordzista ma do spłacenia 73,5 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Toniemy w długach. Rekordzista ma do spłacenia 73,5 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 3 mln Polaków ma zaległości w spłatach zobowiązań, sięgające co najmniej 30 dni, wynoszące w sumie 81 mld zł. Rekordzista, 64-letni mieszkaniec Lubelszczyzny ma do spłacenia 73,5 mln zł.

Polacy toną w długach. Tylko w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku kwota przeterminowanych zobowiązań wzrosła o około 3,2 mld zł, które dotyczyły  67 tys. osób, choć jak przewidują eksperci najgorsze   dopiero przed nami.    Tym najgorszym okresem ma być końcówka 2020 roku i pierwsza połowa 2021 roku.
 

Największy wzrost zadłużenia zanotowano w naszym Podkarpackim województwie oraz w Małopolsce.  Jeśli o wiek to najbardziej zadłużone są osoby  w wieku powyżej  64 roku życia.

Właśnie 64-lata ma mieszkaniec Lubelszczyzny jest rekordzistą pod względem niespłaconych zobowiązań.   Aktualnie jego  łączna wartość zadłużenia to  73,5 mln zł. Na liście  rekordowych dłużników są też panie,  wśród nich 38-latka z mazowieckiego, która  z długiem sięgającym 45,4 mln zł zajmuje trzecią pozycję.

Rejestracją zadłużenia zajmuje się BIG InfoMonitor, choć analizuje on też inne aspekty związane z naszymi finansami. Na jego zlecenie zrobiono badania dotyczące wpływu kryzysu spowodowanego przez koronawirusa na naszą sytuację. Jak wynikało też z tych badań  niemal co trzeci Polak z powodu kryzysu  stracił część dochodów, a 5 proc. informowało, że w ogóle nie zarabia.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE