reklama
reklama

To szansa i większe możliwości rozwoju uczniów w kierunku programowania w Mielcu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Nadeslane

To szansa i większe możliwości rozwoju  uczniów w kierunku programowania w Mielcu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

Podpisanie wspólnego projektu | foto Nadeslane

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościNowe projekty już podpisane, to oznacza kolejny krok w rozwoju Mielca
reklama

W Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie w dniu 23 maja 2024 r.  Radosław Swół - Prezydent Miasta Mielca w obecności Dyrektor PZPW Krystyny Wróblewskiej, podpisał umowę o realizację projektu RaP STEAM – robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego dla szkół podstawowych uczniów klas 4-8 w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 z przedstawicielami organów prowadzących szkoły podstawowe.

Projekt przewiduje rozwijanie specyficznych umiejętności, kompetencji oraz kwalifikacji uczniów niezbędnych dla rozwoju regionalnego rynku pracy, rozwoju społecznego oraz rozwoju edukacyjnego.

 Województwo Podkarpackie – Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie razem z Partnerami: Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza, Gminą Grodzisko Dolne oraz Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie – uzyskał dotację z Unii Europejskiej na projekt „RaP STEAM – robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego”.

reklama

Celem projektu jest podniesienie jakości i efektywności oferowanych usług edukacyjnych w województwie podkarpackim ukierunkowanych na rozwój u uczniów/uczennic szkół podstawowych ważnych na rynku pracy kompetencji w zakresie robotyki i programowania w okresie od maja 2023 r. do grudnia 2029 r.

W projekcie planowane jest  wprowadzenie do szkół podstawowych innowacji pedagogicznej dotyczącej nauczania w klasach 4-8 przedmiotu informatyki z wykorzystaniem elementów robotyki edukacyjnej oraz zajęć pozalekcyjnych z robotyki edukacyjnej. Zakupione zostanie do centrów szkoleniowych i pracowni szkolnych niezbędne do realizacji zadań i celów projektu wyposażenie.

Zapewnione również będą  merytoryczne wsparcie dla nauczycieli/nauczycielek i kadry zarządzającej szkół, organizowane w szkołach dla uczniów/uczennic zajęcia pozalekcyjne z robotyki edukacyjnej i programowania robotów, uczniowie zostaną przygotowani wraz z kadrą nauczycieli  do konkursów/zawodów robotycznych, będą organizowane obozy robotyczne  oraz warsztaty promujące robotykę, naukę programowania, nauczanie STEAM.

reklama

Z projektu skorzystają  publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe z terenu województwa podkarpackiego prowadzące nauczanie w klasach 4-8, które zgłosiły chęć udziału w projekcie oraz ich uczniowie/uczennice, nauczyciele/nauczycielki i kadra zarządzająca.

W ramach projektu planowane jest objęcie wsparciem:

  • ok. 771 szkół
  • ok. 1 050 przedstawicieli kadry zarządzającej
  • ok. 2 520 nauczycieli/nauczycielek
  • ok. 8 672 uczniów/uczennice
Projekt RaP STEAM ma charakter systemowy w kontekście wyzwań regionalnych w zakresie zwiększenia jakości i efektywności systemu edukacji w województwie podkarpackim.

reklama

Projekt przewiduje rozwijanie specyficznych umiejętności, kompetencji oraz kwalifikacji uczniów i uczennic niezbędnych dla rozwoju regionalnego rynku pracy, rozwoju społecznego oraz rozwoju edukacyjnego.

Wartość projektu: 133 044 117,00 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 113 087 499,45 zł

 
 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama