Reklama

To już 10 lat! Sikorsky w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

To już 10 lat! Sikorsky w Mielcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 16 marca 2007 roku. To pamiętny dla Mielca dzień, okrzyknięty wówczas najważniejszym wydarzeniem południowo-wschodniej Polski. Wtedy to udziały PZL, borykającego się z kłopotami finansowymi, w całości wykupiły spółki United Technologies Holdings i United Technologies Corporation.

W ramach koncernu UTC bezpośrednią współpracę z mieleckimi Polskimi Zakładami Lotniczymi podjęła firma Sikorsky Aircraft Corporation, specjalizująca się w produkcji śmigłowców, włączając w to black hawki. - Rozpoczęła się nowa era dla przemysłu lotniczego w Mielcu – mówili jednym głosem pracownicy PZL Mielec, kiedy to Agencja Rozwoju Przemysłu sprzedała mielecki zakład.  

100 procent udziałów
Już w grudniu 2006 roku Sikorsky podpisał umowę na 100-procentowy pakiet udziałów w spółce PZL Mielec. Kwota transakcji wynosiła 250 mln złotych. Zawarta w niej była nie tylko wartość udziałów PZL Mielec, ale i wartość inwestycji deklarowanych w pierwszych pięciu latach przez zarząd Sikorsky Aircraft Corporation, które szacowane były na 40 mln dolarów.

Więcej w 10 numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE