Targi Edukacyjne dla ósmoklasistów zostały zorganizowane w Inkubatorze Nowych Technologii IN-TECH 1. Wydarzenie ma wesprzeć młodzież w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Na targach prezentują się wszystkie szkoły ponadpodstawowe z powiatu mieleckiego. Ósmoklasiści, którzy tłumnie przybyli na wydarzenie, mogli nie tylko przyjrzeć się ofercie edukacyjnej poszczególnych placówek, ale również porozmawiać o interesujących ich kierunkach kształcenia z nauczycielami i starszymi kolegami.
- To niezwykle cenna możliwość, dlatego wierzę, że skorzystacie z niej, a udział w targach w jakiś sposób ułatwi Wam podjęcie decyzji związanych z dalszą ścieżką edukacji – podkreślił wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła podczas oficjalnego otwarcia targów.
Co Targi Edukacyjne dają osobom, które kończą szkołę podstawową?
- Targi edukacyjne to przede wszystkim moment możliwej inspiracji dla uczniów, którzy są jeszcze niezdecydowani. A dla tych, którzy są już zdecydowani co do wyboru szkoły takim potwierdzeniem wybranej wcześniej oferty - mówiła Marta Mysona, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.
- Kiedy trzy lata temu covid nas zamknął w domu i targi przenieśliśmy do wirtualnej rzeczywistości to myślałam, że targi znikną z kalendarza wydarzeń, że jednak ta wirtualna rzeczywistość nas również wchłonie. Natomiast dziś czas pokazał, że jednak taka impreza jest potrzebna, o czym świadczy ogromna frekwencja. Młodzi przyjechali bardzo licznie, jest duże zainteresowanie. Dlatego myślę, że ta dzisiejsza osiemnasta edycja nie będzie ostatnia - dodaje.
Jak przekazała nam Marta Mysona, młodzi ludzie nie tylko zabierają materiały promocyjne, dowiadując się jaka jest oferta danej szkoły ale także mogą poczuć atmosferę każdej szkoły, ponieważ szkoły przynoszą na targi różnego rodzaju gadżety czy sprzęt z pracowni, który jest wykorzystywany do nauki, szczególnie w szkołach zawodowych i dlatego młodzi ludzie mogą zobaczyć, z czym w przyszłości będą się mierzyć.
- Targi dają możliwość poznania oferty wszystkich szkół ponadpodstawowych w jednym miejscu. Można porozmawiać z nauczycielami czy uczniami danej szkoły i w ten sposób pomóc sobie w wyborze dalszej drogi edukacyjnej - mówiła Ania, uczennica jednej z mieleckich szkół podstawowych.
- Ja jestem zainteresowany informatyką, wobec tego szukam szkół, które kształcą w tym kierunku i porównuję oferty - przekazał nam Maciek, jeden z uczniów odwiedzających targi.
- Tłumy ósmoklasistów dowodzą jednego: wydarzenia, takie jak Targi Edukacyjne z całą pewnością warto organizować.
Dziękuję uczniom i ich opiekunom za tę imponującą frekwencję. Wierzę, że oferta, z jaką mieliście okazję się zapoznać, ułatwi Wam wybór dalszej ścieżki kształcenia. Trzymam kciuki za to, by były to tylko i wyłącznie trafne decyzje - powiedział wicestarosta Andrzej Bryła.
Zmiana miejsca organizacji targów
- Stwierdziliśmy że edukacja (zwłaszcza ta zawodowa) i przemysł to jedno. W związku z tym chcieliśmy tym młodym ludziom pokazać, że w Mielcu jest takie miejsce, taki wielki przemysł, bo niektórzy naprawdę tutaj nigdy nie byli. W rozmowie z Łukaszem Gajdowskim, prezesem Agencji Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu padła taka sugestia aby targi zorganizować w budynku Inkubatora Nowych Technologii IN-TECH 1. Podjęliśmy ten temat i myślę, że to był dobry wybór - dodała dyrektor ZSE w Mielcu.
Organizatorami Targów Edukacyjnych są: Zespół Szkół im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki „Ekonomik Mielec” w Mielcu oraz Agencja Rozwoju Regionalnego MARR w Mielcu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.