Reklama

Tarnobrzescy i mieleccy policjanci wspólnie brali udział w szkoleniu

Opublikowano:
Autor:

Tarnobrzescy i mieleccy policjanci wspólnie brali udział w szkoleniu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z Tarnobrzega i Mielca spotkali się na wspólnych ćwiczeniach obronnych o kryptonimie "Czerwiec 2019". Szkolenie miało na celu doskonalenie służb ratunkowych w sytuacjach nagłego zagrożenia. Ćwiczenia odbyły się na terenie Urzędu Gminy w Baranowie Sandomierskim.

Głównym celem ćwiczeń, było skoordynowanie i doskonalenie umiejętności organizacji działań służb ratunkowych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców. W ćwiczenia zaangażowani zostali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, a także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego oraz przedstawiciel ds. Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

Na początku rozpoczęła się część teoretyczna, w której został przedstawiony zakres tematyczny przewidywany do zrealizowania podczas szkolenia. Podkom. Marcin Orzechowski wspólnie z  st. asp. Wojciechem Korman z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, omówili zasady prawidłowego działania, w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych. Drugi etap obejmował ćwiczenia praktyczne, które zostały przeprowadzone w budynku urzędu Gminy w Baranowie Sandomierskim. Ćwiczenia polegały na współdziałaniu Policji z pozostałymi służbami w przypadku uzyskania informacji o zagrożeniu życia i zdrowia pracowników i petentów urzędu. Symulacja dotyczyła przyjścia do urzędu agresywnego mężczyzny, który mając inne oczekiwania w załatwieniu jego sprawy, groził pracownikom urzędu, że podpali budynek.

Do akcji wkroczyli policyjni negocjatorzy, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Po zakończeniu ćwiczeń, przedstawiciele kierownictwa wszystkich zaangażowanych służb, podsumowali oraz omówili wyniki przeprowadzonych działań.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE