Reklama

Tak piszą się losy początkującej pisarki

Opublikowano:
Autor:

Tak piszą się losy początkującej pisarki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szczęśliwe życie paryskiej rodziny niszczy zamach terrorystyczny. Ojciec, chcąc pomścić śmierć córki, zaczyna interesować się światkiem ISIS. Fascynacja ta nabiera jednak kształtów, których nikt by się nie spodziewał. Jakich? O tym przeczytacie w książce Joanny Duszkiewicz, mieszkanki Chrząstowa.

Pisarski debiut kobiety ujrzy światło dzienne w ciągu najbliższego miesiąca. Książka ukazać ma się jeszcze przed pierwszą rocznicą pamiętnych zamachów, do jakich doszło w Paryżu i Saint-Denis 13 listopada ubiegłego roku. W trzech strzelaninach i sześciu eksplozjach zginęło wówczas przeszło 130 osób, ponad 300 zostało zaś rannych.

Paryż w piątek 13-tego
- Zdaję sobie sprawę z tego, że tematy, jakie poruszam, są trudne i bolesne. Jakkolwiek to jednak zabrzmi, terroryzm jest dziś elementem naszej codzienności. Prawie nie ma dnia, w którym media nie informowałyby o kolejnych zamachach w Europie czy na świecie – mówi autorka książki o wymownym tytule „Paryż w piątek 13-tego”. By właściwie oddać klimat zeszłorocznej paryskiej tragedii, przed napisaniem książki pilnie studiowała wszystkie z publikacji dotyczących tamtejszych zamachów. - Przeanalizowałam tysiące wypowiedzi i relacji naocznych świadków, oglądnęłam również mnóstwo zdjęć z miejsc tragicznych zdarzeń, które pozwoliły mi wykreować własny, dość dokładny obraz wydarzeń – przekonuje nasza rozmówczyni. To właśnie dzięki potędze internetu przenieść się mogła choćby do restauracji „La Belle Equipe”, niemalże odczuć na własnej skórze brutalny atak, później zaś – umieścić w jej scenerii losy fikcyjnej rodziny Laboux.

Więcej w 41 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE