Reklama

Szpital Specjalistyczny prowadzi profilaktykę tętniaka aorty brzusznej. Bezpłatne badania już niedługo

Opublikowano:
Autor:

Szpital Specjalistyczny prowadzi profilaktykę tętniaka aorty brzusznej. Bezpłatne badania już niedługo  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu jako jedyny na Podkarpaciu realizuje obecnie program darmowych badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej. Zachęcamy do zapisów.

Tętniak aorty brzusznej (TAB) powstaje wskutek osłabienia ściany tętnicy głównej i prowadzi do tworzenia się skrzeplin przyściennych oraz złogów miażdżycowych w ścianie tętniaka. Schorzenie może objawiać się bólem brzucha i pleców w okolicy krzyżowej, ale może też nie dawać zupełnie żadnych objawów. W obu przypadkach tętniak aorty brzusznej jest jednak stanem chorobowym stanowiącym zagrożenie dla życia.

Wykrywaniu niebezpiecznych tętniaków, a także zwiększaniu świadomości profilaktyki tego rodzaju schorzeń służy „Ogólnopolski Program Badań Przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej w latach 2018-2020”, w którym udział bierze Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Badania przesiewowe w mieleckim szpitalu wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-14:30 na Oddziale Chirurgii Naczyniowej. Zapisów na badania można dokonywać pod numerem telefonu 0-17 78 00 302 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-10:00.

Ważne! Z badań mogą skorzystać osoby, u których stwierdzono co najmniej trzy czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego spośród następujących pozycji:

1)      choroba wieńcowa
2)      palenie tytoniu
3)      nadciśnienie tętnicze
4)      hiperlipidemia
5)      płeć męska

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE