Reklama

Szpadziści na PGE Narodowym. Mielecki Gryf znowu tryumfuje!

Opublikowano:
Autor:

Szpadziści na PGE Narodowym. Mielecki Gryf znowu tryumfuje!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym roku z inicjatywą uczczenia w sposób szczególny Święta Niepodległości wystąpili działacze Polskiego Klubu Szermierczego z Warszawy. Z tej okazji zorganizowali oni dwudniowy indywidualny i drużynowy turniej szpadowy.

Ambicją organizatorów było, aby turniej na stałe wpisał się w szermierczy kalendarz i aby stała się to impreza o międzynarodowej obsadzie. Efektem tych starań był tegoroczny turniej, który odbył się w dniach 11-12 listopada. Zmagania odbywały się na Stadionie Narodowym, a oprócz krajowej czołówki uczestniczyli w nich zawodnicy z Białorusi i Litwy.

 

 

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: roczniki 2001-2004 (kadeci) i 2006-2007 (dzieci). W starszej kategorii wiekowej wystąpiła złota drużyna kadetów Gryfu Mielec oraz reprezentanci PTG Sokoła Mielec. Tym razem mielczanom  przyszło rywalizować z nawet dwa lata starszymi zawodnikami. Mimo tego gryfiacy  spisali się bardzo dobrze, bo za sprawą Pawła Urbana wywalczyli indywidualnie 9 miejsce. Piotr Urban był 10, Szymek Tarachanowicz – 15, a Maciek Kaźmierski zajął 40 miejsce w gronie 74 zawodników. Stanisław Dziura z PTG zajął 30 miejsce, a Michał Mróz - 59.

Wyniki indywidualne pozwoliły na rozstawienie drużyny Gryfu z drugiego miejsca do turnieju drużynowego. Po wygranych z drużyną Legii Warszawa i reprezentacją Białorusi mielczanie  awansowali do półfinału, w którym nieznacznie ulegli drużynie gospodarzy PKSzerm Warszawa.

W meczu o trzecią pozycję, dzięki świetniej postawie kapitana drużyny Piotra Urbana, emocje trwały do samego końca. Niestety tym razem szczęście uśmiechnęło się do drugiej drużyny RMKS Rybnik i mecz zakończył się wynikiem 45:44 dla rywali, a ekipie Gryfu przypadło tak nielubiane czwarte miejsce w gronie 15 drużyn.

Wśród dzieci w turnieju indywidualnym najwyżej sklasyfikowany został Mikołaj Madej z Gryfu, który dotarł do finałowej ósemki i skończył rywalizację na bardzo dobrym 7 miejscu.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE