Reklama

Święta to dla oszustów najlepszy czas

Opublikowano:
Autor:

Święta to dla oszustów najlepszy czas - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. Dla osób starszych, czas refleksji o najbliższych. Wtedy ten okres zaczynają wykorzystywać oszuści. Zwłaszcza w tym okresie bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść.

Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji. Niespodziewane telefony osób podających się za dawno niewidzianych wnuków, siostrzeńców czy kuzynów nie muszą zakończyć się finansową stratą.

Metoda na wnuczka, czyli „babciu poznajesz mnie?”

Tak często zaczyna się rozmowa ze strony oszusta, który podszywa się pod członka rodziny. W tym miejscu nieświadoma babcia podaje imię myśląc, że rozmawia z wnukiem czy innym krewnym. Oszust będący po drugiej stronie słuchawki potwierdza i informuje, że potrzebuje pieniędzy. Musi pilnie oddać pieniądze, zapłacić za leczenie lub szybko coś kupić.

Kiedy oszustowi udaje się nakłonić seniora do udzielenia pożyczki opowiada, że nie będzie mógł osobiście odebrać pieniędzy. Odbierze je znajomy lub znajoma. Ta odbierając pieniądze przekazuje babci czy dziadkowi telefon komórkowy, umożliwiając w ten sposób ponowną rozmowę z rzekomym wnuczkiem. Ma to dodatkowo uwiarygodnić konieczność przekazania pieniędzy. Zdenerwowani seniorzy, poddani są presji czasu. Chcą pomóc, oddają oszczędności zgromadzone w domu lub wypłacają je z banku.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że nie jest to członek rodziny tylko oszust lub w chwili, gdy telefonująca osoba postępuje w podany powyżej sposób prosimy o natychmiastowe powiadomienie policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE