Reklama

Supernowoczesna bramka. Nie sportowa, ale wykorzystywana również w sporcie

Opublikowano:
Autor:

Supernowoczesna bramka. Nie sportowa, ale wykorzystywana również w sporcie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizacja imprez masowych w dobie pandemii koronawirusa jest bardzo trudnym wyzwaniem, szczególnie jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego. Mielecka firma Navitel Sp. z. o. zaprojektowała i wyprodukowała supernowoczesną bramkę do pomiaru temperatury i dezynfekcji, która ma to bezpieczeństwo zapewnić.

Bramka ta została już przetestowana w sierpniu 2020 roku podczas zorganizowanego przez SPR Stal Mielec Memoriału im. Antoniego Weryńskiego, gdzie możliwości urządzenia sprawdzili piłkarze ręczni czołowych polskich drużyn.

- Wyprodukowana przez naszą firmę bramka do pomiaru temperatury i dezynfekcji to nowy produkt na rynku. Bramka ta w sposób bezdotykowy monitoruje temperaturę ciała i dezynfekuje rozpyloną mgłą ubrania i całe ciało osób, które przez nią przechodzą. Ponadto dezynfekcja odbywa się przy pomocy niebieskiego światła i czynnika UV – komentuje Wojciech Mordec, prezes spółki Navitel.

Dezynfekcja mgłą, jest tak delikatna, że nie zostawia żadnych śladów na ubraniu, a w całym procesie dezynfekcji wykorzystywana jest innowacyjna woda nanopęcherzykowa z ozonem.

- Jest to całkowicie naturalna dezynfekcja, nieszkodliwa dla ubrań, oczu i ciała – podkreśla Wojciech Mordec.

Bramka firmy Navitel opcjonalnie może mieć zamontowany system do rozpoznawania twarzy i pomiaru  temperatury za pomocą kamery termowizyjnej.  Dzięki temu  rozpoznaje osoby, które przez nią przeszły i zapamiętuje ich historię pomiaru temperatury.

- Jeśli dana osoba na przykład kibic jest w odpowiedniej bazie z zakazem wejścia na mecze, to przechodząc przez bramkę zostanie rozpoznany, a odpowiednie sygnały dźwiękowe i świetlne poinformują o tym i na pewno na mecz nie wejdzie – opowiada prezes Mordec.

Bramka firmy Navitel została sprawdzona także przez klub siatkarek Stali Mielec podczas ostatnich zawodów. Oczywiście zawody sportowe to tylko jedna ze stref, w której można zastosować bramkę firmy Navitel. Urządzenie jest przydatne dosłownie w każdym miejscu, w którym pojawiają się ludzie jak urzędy, firmy, szkoły, szpitale, lotniska czy dworce.

- Zainteresowanie naszą bramką jest duże. I to zarówno z Polski jak i Europy – informuje Wojciech Mordec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE