Reklama

Sukcesy uczniów ZST w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

Opublikowano:
Autor:

Sukcesy uczniów ZST w dziedzinie cyberbezpieczeństwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Sebastian Jacyszyn i Kacper Maciołek wcielili się w rolę zawodowych specjalistów i szukali podatności systemów informatycznych na ataki hakerskie z powodzeniem biorąc udział w finale konkursu o cyberbezpieczeństwie.

Pod koniec listopada miał miejsce dwudniowy finał konkursu Capture The Flag „153+1” zorganizowany przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości oraz Wyższą Szkołę Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie. Do rywalizacji stanęło ponad 1300 uczniów z całej Polski. Do finału awansowało tylko piętnaście dwuosobowych zespołów wśród których znalazła się drużyna „SpaghettiCode” z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w składzie: Sebastian Jacyszyn i Kacper Maciołek pod opieką nauczyciela przedmiotów informatycznych Pawła Skowrona.

Uczestnicy konkursu wcielili się w rolę zawodowych specjalistów i szukali podatności systemów informatycznych na ataki hakerskie.

Startujący w konkursie nie powielali utartych schematów rozwiązań problemów, mieli natomiast poszukać własnej metody dojścia do wyznaczonego celu. Dzięki temu poznawali mechanizmy dotyczące bezpieczeństwem systemów, z jakimi przyszło im się zmierzyć.

Uczniowie po kilkunastogodzinnej walce ostatecznie zajęli 6 miejsce walcząc o podium do ostatnich minut.

Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom, ale największym wyróżnieniem były chyba słowa obecnego podczas ogłoszenia wyników wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego podsumowującego galę finałową: „Myślę, że przyszła elita Polski w tej dziedzinie siedzi teraz przede mną…”. Minister podkreślił, że cyberpezpieczeństwo powinno stać się jednym z priorytetowych składników bezpieczeństwa państwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE