Reklama

Stypendia dla studentów pierwszego roku! Rusza nabór wniosków

Opublikowano:
Autor:

Stypendia dla studentów pierwszego roku! Rusza nabór wniosków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już niedługo rozpocznie się nowy rok akademicki. W pierwszych dniach października ruszy więc nabór wniosków o stypendia marszałka dla osób rozpoczynających studia na podkarpackich uczelniach.

Od 7 do 18 października studenci pierwszego roku, którzy zdecydowali się na studia w województwie podkarpackim, będą mogli składać wnioski o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego na rok akademicki 2019/2020. Zgodnie z Regulaminem, stypendia przysługują studentom pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych podejmującym naukę po raz pierwszy na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich. Ponadto kandydaci do stypendium muszą spełniać łącznie następujące warunki:

  1. podjęcie studiów w publicznej lub niepublicznej szkole wyższej znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego,
  2. uzyskanie co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego z jednego
    z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka – zdanego na poziomie rozszerzonym.

Stypendium może otrzymać student, który złożył do Marszałka Województwa Podkarpackiego wniosek o jego przyznaniewraz z załącznikami. Wysokość stypendium, które jest wypłacane jednorazowo w roku akademickim 2019/2020 wynosi 2 tys. zł.

 

Wszelkie niezbędne informacje na temat programu znajdują się na stronie internetowej http://edukacja.wrotapodkarpackie.pl/w zakładce Stypendia dla studentów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE