Reklama

Straż Miejska na poletkach. Będzie strzegła porządku

Opublikowano: wt, 11 cze 2019 16:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wandale nie śpią. W ostatnich dniach płonęło dwa kolejne poletka ekologiczne, w tym jedno przy ul. Wspólnej w Mielcu. A zaledwie kilka dni wcześniej strażnicy miejscy zajmowali się niebezpiecznymi odpadami, które także znalazły się w poletku.

Straż Miejska w Mielcu rozpoczęła kontrole i będzie sprawdzać, jak mieszkańcy przestrzegają regulaminów segregacji śmieci. W kontrolach takich bardzo pomocny okazał się monitoring.

  – Kilka dni temu dzięki monitoringowi udało się zidentyfikować osobę, która przywiozła do poletka przy ulicy Konfederackiej odpady budowlane i niebezpieczne. Takie odpady powinny trafić do jednego z dwóch Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, jakie mieszkańcy Mielca mają do dyspozycji na terenie miasta – powiedział Arkadiusz Misiak, komendant Straży Miejskiej w Mielcu.

Jeden z PSZOKów funkcjonuje na terenie starego wysypiska śmieci przy ulicy Wolności, a drugi przy ulicy Targowej. Można tam bezpłatnie zostawić zarówno śmieci zbierane na poletkach ekologicznych (np. plastik, papier, szkło), jak również inne  odpady (np. wielkogabarytowe, budowlane i niebezpieczne)

Kontrole poletek ekologicznych są bardzo potrzebne. Nie tylko dlatego, że wciąż wybuchają na nich pożary, ale również dlatego, że zamieniane są w dzikie wysypiska śmieci.   

Osoby lekceważące regulamin funkcjonowania poletek ekologicznych lub dopuszczające się aktów wandalizmu muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE